poniedziałek, 19 kwiecień 2021 21:53

PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ, OKAZAŁO SIĘ, ŻE JEST POD WPŁYWEM ALKOHOLU

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobową hondą, który przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas interwencji okazało się, że kierujący jest w stanie po użyciu alkoholu.

Miał w organizmie 0,4 promila alkoholu. 48-letni mieszkaniec województwa łódzkiego przyznał się do postawionych mu zarzutów. O jego losie zdecyduje sąd.

Wczoraj po godz. 12, policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzili pomiar prędkości na ulicy Lwowskiej w Jaśle. Mundurowi zwrócili uwagę ja kierującego osobową hondą, który przekroczył dozwoloną prędkość o 26 km/h. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że siedzący za kierownicą hondy 48-letni mieszkaniec województwa łódzkiego, ma 0,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę i zatrzymali jego prawo jazdy.

Mężczyzna został przesłuchany i przyznał się do zarzucanych czynów. O jego losie zadecyduje sąd.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem przy stężeniu alkoholu w organizmie od 0,2 - 0,5 promila, skutkuje odpowiedzialnością za wykroczenie na podstawie przepisu art.87 kodeksu wykroczeń. Wymierzana kara polegać może na pozbawieniu wolności (tzw. kara aresztu), oraz grzywnie – jej maksymalna wysokość sięgnąć może 5.000 złotych.

KPP Jaslo

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 19 kwiecień 2021 21:55

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.