niedziela, 19 kwiecień 2015 11:58

WIZYTA J.E. KS. BISKUPA EDWARDA BIAŁOGŁOWSKIEGO W ZS W OSOBNICY

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 13 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół w Osobnicy gościliśmy J.E. Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego – biskupa pomocniczego diecezji rzeszowskiej.

Spotkanie odbyło się w związku z tradycyjną wizytacją kanoniczną parafii p.w. Św. Stanisława BM, na terenie której znajduje się nasza szkoła. Księdzu Biskupowi towarzyszyli: dziekan dekanatu dębowieckiego ks. Jan Reczek, wicedziekan dekanatu dębowieckiego ks. Czesław Szewczyk - proboszcz naszej parafii oraz jej wikariusz ks. Andrzej Chmiel.

O godzinie 11.00 w uroczyście udekorowanej sali gimnastycznej Ksiądz Biskup spotkał się z młodzieżą, gronem pedagogicznym, pracownikami administracji i obsługi naszej szkoły. Po przywitaniu znamienitych gości przez dyrektora szkoły panią Lidię Dubiel byliśmy świadkami montażu słowno – muzycznego przygotowanego przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum pod okiem katechetki pani Agaty Rolek. Jego motto „Święci są po to, aby nas zawstydzać” nawiązywało do postaci św. Jana z Kęt – patrona szkoły i św. Jana Pawła II, a występ ukazał wszystkim co znaczy być świętym w dzisiejszych czasach.

Następnie Ksiądz Biskup skierował słowo do młodzieży, w którym szczególną uwagę poświęcił wzorom do naśladowania jakimi są patron naszej szkoły św. Jan Kanty, św. Jana Paweł II oraz zachęcił młodych do życia zgodnego z nauką Chrystusa. Na koniec spotkania udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

Pani Dyrektor zaprosiła Księdza Biskupa na spotkanie z nauczycielami i pracownikami szkoły, w czasie którego toczyły się rozmowy na temat ogromnej odpowiedzialności jaka spoczywa na nauczycielach i pracownikach oświaty w procesie wychowania młodzieży. Ksiądz Biskup podziękował również za 25 lat, które mija od przywrócenia nauki religii w polskich szkołach oraz dobrą współpracę między katechetami i gronem pedagogicznym. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą i błogosławieństwem. Cały dzień był bardzo uroczysty, młodzież odświętnie ubrana, a wszyscy jakoś szczególnie dla siebie mili.

Ksiądz Biskup spotkał się z uczniami klas III gimnazjum jeszcze raz o godz. 17.30. W kościele parafialnym w Osobnicy w obecności świadków i rodzin udzielił im sakramentu bierzmowania.

Dziękujemy Księdzu Biskupowi za to piękne, owocne spotkanie i udzielone błogosławieństwo.

Marek Godlewski

ZS Osobnica

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl