Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 30 marzec 2015 11:05

HARKLOWA: CZTERY OSOBY POSZKODOWANE W WYPADKU DROGOWYM

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wczoraj (29.03) tuż przed godziną 18:00 w miejscowości Harklowa doszło do czołowo-bocznego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Cztery osoby z obrażeniami ciała przewieziono do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Z obecnych informacji wynika, że kierujący samochodem marki Opel Astra jechał od strony Kunowej. Podczas wykonywania manewru skrętu w lewo w miejscowości Harklowa prawdopodobnie wymusił pierwszeństwo przejazdu na prawidłowo jadącym samochodzie marki BMW poruszającym się od strony Skołyszyna w kierunku Harklowej. Następnie doszło do czołowo-bocznego zderzenia. Siła uderzenia była na tyle duża, że samochód marki Opel wypadł z jezdni do przydrożnego rowu.

W sumie poszkodowane zostały cztery osoby. Na miejscu kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili im strażacy oraz ratownicy medyczni. Następnie przewieziono ich do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle przez trzy zespoły ratownictwa medycznego: specjalistyczny i dwa podstawowe.

Funkcjonariusze policji ustalili, że kierujący obydwoma pojazdami w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

Grupa dochodzeniowo-śledcza z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, która pracowała na miejscu zdarzenia dokonała oględzin miejsca zdarzenia, zabezpieczyła ślady oraz sporządziła dokumentację fotograficzną potrzebną do dalszego wyjaśniania okoliczności wypadku.

Na miejscu pracowała sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz po jednym zastępie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Harklowej (KSRG), Skołyszynie (KSRG) oraz Pustej Woli.

Na czas prowadzonej akcji ratunkowej droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana. Następnie ruch odbywał się wahadłowo.

(Jasło112)

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30 marzec 2015 11:10

Galeria

Najnowsze od solaris

Więcej w tej kategorii: « WYBORY SOŁTYSA OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE »