sobota, 04 kwiecień 2015 12:02

RUMUNIA DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak spędzić urlop w Rumunii? Jak dojechać, co zobaczyć, gdzie spać? Na te i inne pytania odpowie Tomasz Dobrowolski podczas kolejnego spotkania Jasielskiego Klub Podróżnika(...)

Odbędzie się 8 kwietnia 2015 r. o godz. 17.00 w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, ul. Kościuszki 47.

Według wielu z nas Rumunia to  dziki kraj, z dziurawymi drogami, pełen żebrzących dzieci i złodziei. Ale coraz więcej osób, które odwiedziło Rumunię zachęca do konfrontacji rzeczywistości ze stereotypami.  Na spotkaniu, Tomasz Dobrowolski opowie jak można samemu zaplanować urlop w tym pełnym nieodkrytych atrakcji kraju. Dowiemy się co nieco o specjałach i smakołykach lokalnej kuchni m.in. podwędzanych świńskich uszach  czy smalcu z żurawiną. Poznamy dogodne trasy dojazdu oraz miejsca noclegowe i przykładowe ceny w motelach, pensjonatach i hotelach. Zobaczymy również najciekawsze miejsca m.in. bajkowy zamek Drakuli w Branie, pałace Peles i Pelisor, znajdujące się w kompleksie miasta Sinaia oraz szosę Transfogaraską, przebiegającą  przez najwyższe pasmo górskie.
Współorganizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Podróżników „Za Horyzont”.

MBP Jasło

Ostatnio zmieniany sobota, 04 kwiecień 2015 12:05

Galeria

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl