Z obecnych informacji wynika, że kierujący samochodem marki Opel Astra jechał od strony Kunowej. Podczas wykonywania manewru skrętu w lewo w miejscowości Harklowa prawdopodobnie wymusił pierwszeństwo przejazdu na prawidłowo jadącym samochodzie marki BMW poruszającym się od strony Skołyszyna w kierunku Harklowej. Następnie doszło do czołowo-bocznego zderzenia. Siła uderzenia była na tyle duża, że samochód marki Opel wypadł z jezdni do przydrożnego rowu.
W sumie poszkodowane zostały cztery osoby. Na miejscu kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili im strażacy oraz ratownicy medyczni. Następnie przewieziono ich do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle przez trzy zespoły ratownictwa medycznego: specjalistyczny i dwa podstawowe.
Funkcjonariusze policji ustalili, że kierujący obydwoma pojazdami w chwili zdarzenia byli trzeźwi.
Grupa dochodzeniowo-śledcza z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, która pracowała na miejscu zdarzenia dokonała oględzin miejsca zdarzenia, zabezpieczyła ślady oraz sporządziła dokumentację fotograficzną potrzebną do dalszego wyjaśniania okoliczności wypadku.
Na miejscu pracowała sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz po jednym zastępie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Harklowej (KSRG), Skołyszynie (KSRG) oraz Pustej Woli.
Na czas prowadzonej akcji ratunkowej droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana. Następnie ruch odbywał się wahadłowo.
(Jasło112)