piątek, 07 styczeń 2022 21:29

APEL SP2 Z OKAZJI ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dnia 10 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pod hasłem ,,Tobie Polsko”.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11:11 odśpiewaniem Hymnu Polski. Dzień ten jest poświęcony Ojczyźnie i wolności. 11 listopada to ważna data, to symbol walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

Uczniowie klasy VI zaprosili wszystkich zebranych w podróż przez wydarzenia, które przez lata budowały naszą tożsamość. Cementowały wiarę w to, że wolna Ojczyzna to najpiękniejszy dar, o który trzeba troszczyć się i dbać, bo wolność nigdy nie jest dana raz na zawsze.

Uczniowie przedstawili pantomimę pt. „Pisk Białego Orła”, w trakcie której została odczytana legenda o Białym Orle, który symbolizuje Polskę. Austria, Rosja i Prusy rozszarpały naszą Ojczyznę na trzy części i podzieliły między siebie. W trakcie akademii, przy wsparciu chórku z klasy VII, odśpiewano wiele patriotycznych pieśni.

Akademię zakończył wzruszający taniec niepodległościowy, w trakcie którego w niejednym oku zakręciła się łezka. Dziękujemy uczniom za piękną patriotyczną postawę i wielkie zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości.

SP2

Ostatnio zmieniany piątek, 07 styczeń 2022 21:33

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl