piątek, 07 styczeń 2022 21:14

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W SP1

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

22 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 świętowaliśmy „Dzień Życzliwości”. Podstawowym założeniem tej akcji prowadzonej przez samorząd szkolny jest promocja postawy życzliwości, uprzejmości, wzajemnego międzyludzkiego szacunku i tolerancji.

Zauważamy, że na co dzień mało używa się podstawowych słów grzecznościowych i niejednokrotnie brakuje życzliwych zachowań. Ludzie stają się coraz bardziej oschli, nie uśmiechają się, nie zauważają wokół siebie tego - co najpiękniejsze.

Życzliwość to wielki skarb, który sprawia że życie staje się szczęśliwe i lżejsze. Ideą tego dnia było sprowokowanie do tego, aby każdy spojrzał na codzienność inaczej, skończył z narzekaniem, dąsaniem, antypatią i wrogością a uśmiechnął się do drugiej osoby. Życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą tak wiele.

Wszyscy uczniowie w tym dniu otrzymali „życzliwe buźki”, na drzwiach klasowych każdy mógł znaleźć wskazówkę dla siebie, również uczniowie otrzymali karteczki z radami, które mogli zabrać i wrzucić do piórnika a najlepiej do swojego serduszka. Również uczniowie klas I - III wykonali ciekawe buźki z ważnymi wskazówki do codziennego życzliwego postępowania. We współpracy z wychowawcami poszczególnych klas przeprowadzone zostały wybory najżyczliwszych osób w danej klasie. Wśród najżyczliwszych znaleźli się:

- Milena Kantor – klasa I,

- Kornelia Ryznar – klasa II,

- Jakub Pyznar – klasa III,

- Damian Długosz – klasa IVa,

- Natalia Ryznar – klasa IVb,

- Norbert Kozioł – klasa V,

- Wiktor Czajka – klasa VI,

- Filip Burda – klasa VII,

- Adrian Brej – klasa VIIIa,

- Klaudia Koczwara – klasa VIIIb.

Wszyscy najżyczliwsi otrzymali pamiątkowe dyplomy z tytułem „Najżyczliwszy Kolega”, Najżyczliwsza Koleżanka” i upominki. Mamy nadzieję, że atmosfera życzliwości udzieliła się wszystkim i pozostanie z nami przez wszystkie dni roku.

„Im bardziej jesteśmy życzliwi, tym bardziej jesteśmy szczęśliwi”

Samorząd Uczniowski

SP1 Osobnica

Ostatnio zmieniany piątek, 07 styczeń 2022 21:18

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl