środa, 11 sierpień 2021 11:01

SPOTKANIE Z POLICJANTEM W SP2

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W czerwcu naszą Szkołę odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, którzy przeprowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa i zagrożeń w okresie wakacji.

Policjanci przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zarówno jako pieszy oraz jako rowerzysta.

Uwrażliwiali jak istotne jest zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych oraz kasków ochronnych podczas jazdy rowerem.

Funkcjonariusze przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa w górach, nad wodą, na plaży, jakie miejsca wybierać do zabawy by była ona bezpieczna.

Dla uczniów klas starszych policjanci wykorzystali alkogogle czyli okulary specjalnej konstrukcji, w których widzimy świat tak, jak osoba pod wpływem alkoholu.

Pokazali uczniom, że próba jazdy samochodem, chodzenia, wykonywania różnych czynności z alkogoglami jest bardzo pouczająca i uświadamia jak niebezpieczne jest spożywanie alkoholu.

Młodzież na własnej skórze przekonała się, jak można zrobić sobie lub innym krzywdę spożywając alkohol. Ta forma profilaktyki na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów.

SP2 Osobnica

Ostatnio zmieniany środa, 11 sierpień 2021 11:05

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.