czwartek, 03 kwiecień 2014 19:22

CO ZE MNIE WYROŚNIE?

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Czy pisarz - widmo to autor książek o duchach? Kiper to człowiek uczący innych jak uniknąć kipienia mleka? Kto to jest taksator? Jak wygląda praca na planie filmowym? Na te i wiele innych pytań odpowiadali uczestnicy spotkań w bibliotekach gminy Jasło. Spotkania odbyły się w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”.

Jest to ogólnoeuropejska akcja, wspierana przez Neelie Kroes, Wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej i Komisarz Unii ds. Agendy Cyfrowej.

Celem tegorocznej edycji trwającej od 24 do 30 marca było pokazanie, jak Internet i znajomość nowych technologii pomagają w poszukiwaniu pracy. W Polsce kampanię koordynowała Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI), prowadząca m.in. ogólnopolski Program Rozwoju Bibliotek.

Wśród wielu bibliotek, które zgłosiły swój udział znalazła się również Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach wraz z filiami w Osobnicy i Trzcinicy.

Spotkania zostały zainspirowane książką A. i D. Mizielińskich „Co ze mnie wyrośnie?”. Podczas zabawy odkrywaliśmy tajemnicze, zaskakujące zawody. A wszystko po to, by jak najwcześniej pokazać dzieciom, że to czym będą zajmować się w życiu, może być zgodne z ich zainteresowaniami i pasjami. Na koniec mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności jako latarnik, szef oraz nasłuchowaczka kosmosu w grze komputerowej na stronie www.cozciebiewyrosnie.pl.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach

UG Jasło

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.