czwartek, 03 kwiecień 2014 19:17

WYSTAWA NUMIZMATYCZNA W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W KOŁACZYCACH

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do końca kwietnia można oglądać wystawę numizmatyczną z monetami, banknotami, medalami, którą przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach, przy współpracy z Kołem Numizmatycznym im. dr Stanisława Kadiego w Jaśle i Bankiem Spółdzielczym w Kołaczycach.

Wystawę można podziwiać po raz pierwszy. – Walory, które są przez nas wystawiane nie mogą być prezentowane w pomieszczeniach, które nie są monitorowane ani chronione. Z powodu ograniczonej ilości miejsca wystawiona jest tylko znikoma część zbiorów numizmatów poświęcona Ojcu Św. Bł. Janowi Pawłowi II - mówi Józef Biernacki członek Koła Numizmatycznego .

Na wystawie przedstawiono najbardziej cenne walory, które związane są z postacią Ojca Świętego. Oprócz monet można podziwiać również medale, kartki i znaczki.

Jest to kolejne dzieło w Kołaczycach które przygotowuje nas do dnia kanonizacji Błg. Jana Pawła II. Bardzo dziękuję Panu Józefowi Biernackiemu i Jasielskiemu Kołu Numizmatycznemu za udostępnienie zbiorów, a Pani Dyrektor Banku Spółdzielczego w Kołaczycach za możliwość wykorzystania lokalu w tym jakże szczytnym celu -powiedziała Burmistrz Kołaczyc Pani Małgorzata Salacha.

W otwarciu wystawy wziął udział również Wiceburmistrz Miasta Pan Jerzy Sypień, |Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Stanisław Dunaj oraz radni i sołtysi z terenu gminy Kołaczyce.

Wystawa jest dostępna w budynku Banku Spółdzielczego w Kołaczycach do końca kwietnia w godzinach otwarcia banku.

Zapraszamy do zwiedzania.

GOK Kołaczyce

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.