poniedziałek, 05 sierpień 2019 19:28

PASOWANIE NA CZYTELNIKA W SP2

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

28 stycznia 2019 roku uczniowie klasy pierwszej zostali włączeni w poczet czytelników biblioteki w Szkole Podstawowej nr 2 w Osobnicy.

Na tą niecodzienną uroczystość pierwszoklasiści przybyli do biblioteki wraz ze swoją wychowawczynią p. D. Bienią.

Celem spotkania było zachęcenie uczniów do czytania książek i częstego odwiedzania biblioteki. Uczniowie dowiedzieli się jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić przy czytaniu książek.

Pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem biblioteki oraz sposobem wypożyczania książek. Zanim jednak zostali pasowani na czytelników musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi bajkowych postaci.

Gośćmi specjalnymi spotkania byli uczniowie klasy czwartej, którzy wcielili się w role ludka książkowego, krasnoludków oraz postaci z bajek: Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Koziołka Matołka. Nie zabrakło również „Królowej Książek” zachęcającej młodych czytelników do czytania i dbania o książki.

Po krótkim przedstawieniu uczniowie w skupieniu i powadze przyrzekli, że będą dbać o książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Następnie każdy pierwszoklasista został pasowany na czytelnika przez panią bibliotekarkę G. Iskrzycką. Nasi nowi czytelnicy zostali obdarowani skromnymi upominkami, które wywołały uśmiech na ich twarzach. Tego dnia uczniowie wypożyczyli wybrane przez siebie książki, które na pewno na długo pozostaną w ich pamięci.

SP2 Osobnica

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 sierpień 2019 19:30

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.