wtorek, 18 marzec 2014 19:17

MARIA LOREK – GŁÓWNĄ AUTORKĄ POWSTAJĄCEGO DARMOWEGO PODRĘCZNIKA DLA PIERWSZOKLASISTÓW

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

- Bardzo się cieszę, że tak fantastyczna osoba chce z nami pracować. Maria Lorek jest autorką wielu podręczników. To bardzo doświadczona osoba – powiedziała dzisiaj minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska w trakcie konferencji prasowej. - Mam nadzieję, że odsłoniłam tajemnicę i nie macie już Państwo wątpliwości, że mamy realnego autora podręcznika, który powstaje - dodała.

 

13242887184 6313feafb9 z

Maria Lorek (ur. 1959 r.) - główna autorka powstającego darmowego podręcznika dla pierwszoklasistów - to nauczyciel dyplomowany, wieloletni nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, autorka kilkudziesięciu publikacji/podręczników.

- Podręcznik będzie się składał z czterech częścijedna na trzy miesiące, druga też, trzecia i czwarta na dwa miesiące. Mamy bardzo szczegółową koncepcję, szczegółowy program powstania podręcznika – zapewniła autorka. - Każda z tych części zawierała będzie wiedzę z zakresu języka polskiego, matematyki, przyrody i wiedzy społecznej. Podręcznik będzie aktywizował uczniów, bo rozwój dokonuje się tylko w toku własnej aktywności, zwłaszcza aktywności twórczej dziecka - dodała.

Joanna Kluzik-Rostkowska przypomniała, że pierwsza część podręcznika zostanie opublikowana już w maju.

Maria Lorek to ponadto m.in.: współzałożycielka Fundacji Ekologicznej Wychowanie i Sztuka „Elementarz”, współzałożycielka Stowarzyszenia Nauczycieli Edukacji Początkowej oraz Dyrektor Zespołu Szkół Fundacji „ELEMENTARZ”. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji i podręczników, np. „Elementarz pierwszej klasy”, „Ele-mele” - podręcznik do kształcenia zintegrowanego, Przewodnik metodyczny dla klasy I.

Więcej informacji znajdziecie Państwo TUTAJ.

Jaki będzie darmowy podręcznik dla pierwszaka? – odpowiada Maria Lorek – jego główna autorka CZĘŚĆ 1, CZĘŚĆ 2

Departament Informacji i Promocji

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Ostatnio zmieniany wtorek, 18 marzec 2014 19:25

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.