czwartek, 20 czerwiec 2019 20:35

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I SZKOLNY DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY 2018

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)


W środę 21 listopada 2018 w Szkole Podstawowej nr 1 obchodziliśmy Dzień Życzliwości połączony ze Szkolnym Dniem Pierwszej Pomocy.

"Hallo World Day" to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Jego idea do dziś jest niezmienna – bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy. Szkolny Dzień Pierwszej Pomocy z kolei to święto, które ma na celu uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, a także promowanie akcji edukacyjnych wśród młodzieży.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego we współpracy z Radą Rodziców oraz Młodzieżową Drużyną Pożarniczą dołożyli wielu starań, by go uatrakcyjnić. Pomogli w tym również zaproszeni przedstawiciele Zespołu Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich z Iwonicza - Zdroju. Nauczycielki i uczniowie tej szkoły o bogatych tradycjach przeprowadzili warsztaty dla uczniów klas I - III pt. "Bio-moc owoców i warzyw", a dla klasy VIII i klas gimnazjalnych zajęcia "Chemia i fizyka w kuchni i od kuchni". Pierwsze pokazały najmłodszym jak zdrowo się odżywiać, bez wydawania dużych pieniędzy, a drugie m.in. jak zbadać czy używane przez nas produkty spożywcze są odpowiedniej jakości w myśl popularnego trendu - wiem co jem.

W każdej części szkoły coś się tego dnia działo. Uczennice z Samorządu Uczniowskiego rozdawały wszystkim nalepki z uśmiechniętymi buźkami. W klasach odbywały się konkursy z nagrodami o tytuł najżyczliwszego ucznia. Poza tym każdy kto miał w tym dniu element ubioru koloru żółtego mógł liczyć na "łagodne" traktowanie przez odpytujących nauczycieli.

Wychowawczynie klas I - III zorganizowały w swoich klasach festiwal zdrowych kanapek, kładąc przy tym szczególny nacisk na higienę ich przygotowania oraz odpowieni dobór użytych produktów.

Druhny z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej częstowały lizakami w kształcie serduszek symbolizujących ratowane życie. Członkowie i sympatycy MDP przeprowadzili w klasach pokazy udzielania pierwszej pomocy na fantomach pozyskanych w ramach ubiegłorocznego programu "Bezpieczna +". Panie z Rady Rodziców z kolei przez większość tego wyjątkowego dnia troszczyły się, by nikt nie chodził głodny i proponowały pyszne gofry z dodatkami.

Gratulujemy uczniom, którzy zwyciężyli w klasowych wyborach najżyczliwszego ucznia. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wyjątkowego dnia.

Marek Godlewski
SP1 Osobnica

Ostatnio zmieniany czwartek, 20 czerwiec 2019 20:38

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.