czwartek, 20 czerwiec 2019 20:26

JESIENNE SPOTKANIE WOLONTARIUSZY I OPIEKUNÓW SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

22 listopada 2018 roku w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, odbyło się Spotkanie Wolontariuszy i Opiekunów Szkolnych Kół Caritas.

W zjeździe tym nie mogło zabraknąć wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Osobnicy. Godnie reprezentowały nasze koło: Gabriela Czarnecka, Julia Cygan, Oliwia Jędryczka i Wiktoria Szeląg, uczennice klasy VI.

Spotkanie rozpoczęło się wspólnym odmówieniem modlitwy „Anioł Pański” i odśpiewaniem hymnu Caritasu. Po krótkim powitaniu przez dyrektora Caritasu – ks. prał. Stanisława Słowika, głos zabrał ks. dr Piotr Potyrała, który przedstawił postać św. Stanisława Kostki – „ patrona trudnych dróg”.

Punktem centralnym spotkania było wystąpienie prof. dr hab. Kazimierza Ożóg, który przedstawił rolę Kościoła w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Następnie obejrzeliśmy film „Dzieła miłosierdzia Caritas”, który był transmitowany w TVP.

Na zakończenie ogłoszono wyniki konkursu „Dzieło miłosierdzia Caritas na 100 lecie odzyskania niepodległości” i wręczono nagrody. Koronką do Bożego Miłosierdzia, w obecności relikwii św. Stanisława Kostki zakończyło się spotkanie, które poprowadził dyrektor rzeszowskiej Caritas – ks. prał. Stanisław Słowik oraz jego zastępca – ks. dr Piotr Potyrała.

SP2 Osobnica

Ostatnio zmieniany czwartek, 20 czerwiec 2019 20:29

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.