poniedziałek, 14 styczeń 2019 20:35

UDZIAŁ UCZNIÓW KLAS I – III W GMINNYM KONKURSIE CZYTELNICZYM

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dnia 8 marca br. uczniowie klasy trzeciej reprezentowali Szkołę Podstawową nr 1 w VIII Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym „Lubię czytać” w Opaciu.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „ Legendy polskie”. Głównym celem konkursu było włączenie się do obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, pogłębienie wiedzy uczniów o historii kraju oraz propagowanie wartości patriotycznych.

Do konkursu przystąpiło 15 uczniów z pięciu szkół. Po eliminacjach klasowych z naszej szkoły zostali wytypowani najlepsi tj. Maja Motkowicz, Oliwia Rzońca i Michał Żabiński.

Uczestnicy zmagań konkursowych mieli do pokonania trzy etapy. Po pierwszej pisemnej części  wszyscy zakwalifikowali się do następnego etapu. Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością podań i legend polskich.

Wysoki poziom przygotowania uczestników sprawił, że dopiero trzecia część i dogrywka wyłoniła zwycięzców. Po bardzo wyrównanej walce wyróżnienie  otrzymała Maja Motkowicz i Oliwia Rzońca.

 Spotkaniu towarzyszyła miła i radosna atmosfera. Młodzi czytelnicy zostali dodatkowo nagrodzeni licznymi brawami oraz wspólną fotografią.

Elżbieta Krygowska
SP1 Osobnica

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 styczeń 2019 20:39

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.