poniedziałek, 07 styczeń 2019 12:09

I SZKOLNY SEJMIK UCZNIOWSKI W SP1

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniu 26 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Osobnicy odbył się I Szkolny Sejmik Uczniowski.

Marszałkiem sejmiku został Wojciech Knapik. W skład weszli delegaci z klas IV, V, VI, VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum. Swoją obecnością zaszczycił nas dyrektor szkoły pan Antoni Wydro oraz wicedyrektor pan Marek Godlewski. Sejmik poświęcony był efektywnym metodom uczenia się oraz tematyce tak ważnego w obecnym czasie wolontariatu.

Przemówienia przygotowali: Weronika Szczerba z klasy VI, Marta Ulaszek z klasy VII, Kamila Brągiel z klasy IIa, Anna Turek z klasy IIb, Iwona Gawron, Konrad Mazur z klasy IIIa oraz Aleksandra Brągiel z klasy IIIb.

Zebrani  przede wszystkim  zastanawiali się nad tym, co zrobić aby nauka dla wszystkich była czymś przyjemnym, miłym, aby uczniowie mieli wewnętrzną motywację do uczenia się, do pracy nad sobą na miarę swoich możliwości.

Uczniowie w swych referatach prezentowali znane im i powszechnie stosowane sposoby,  techniki uczenia się, zachęcali do wykorzystania metod uczenia się w pracy każdego ucznia, ale także do promowania tych informacji wśród wszystkich kolegów i koleżanek.

Najważniejszym aspektem tego sejmiku była jednak sprawa wolontariatu. W naszej szkole funkcjonuje sekcja wolontariatu, która działa głównie  na rzecz dwóch grup docelowych: czyli  rówieśników, kolegów ze szkoły, którzy mają problem np. z zaległościami w nauce lub są trudnej sytuacji materialnej, oraz lokalnych mieszkańców (instytucji, organizacji).

Na posiedzeniu uchwałą nr 1 Sejmiku Uczniowskiego powołano Komisję Wolontariacką. Uczniowie, którzy wyrazili bezinteresowną chęć niesienia pomocy swoim kolegom, będą pełnić dyżury w następujących terminach:

Kamila Brągiel, Gabriela Dybaś – poniedziałek, godz. 13.20 – 14.10

Klaudia Gorczyca,  Iwona Gawron – wtorek, godz. 13.20 – 14.10

Anna Turek, Jakub Czyżykiewicz – środa, godz. 13.20 – 14.10

Wojciech Knapik, Marta Ulaszek – piątek, godz. 13.20 – 14.10

Aleksandra Brągiel – piątek,  godz. 13.20 – 14.10

Wszystkich chętnych i potrzebujących wsparcia uczniów zachęcamy do korzystania z pomocy swoich koleżanek i kolegów.  

Samorząd Uczniowski

SP1 Osobnica

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 styczeń 2019 12:15

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.