czwartek, 25 październik 2018 19:49

ŚWIĘTO ZAKOCHANYCH W SP1

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Św. Walenty, patron zakochanych, był chrześcijańskim biskupem, który według legendy, za czasów cesarza rzymskiego Klaudiusza II udzielał potajemnie ślubów rzymskim legionistom.

Robił to wbrew cesarskiemu edyktowi, zabraniającemu udzielania małżeństw młodym mężczyznom, imperium potrzebowało bowiem młodych mężczyzn do zaciągu do wojska.

Został za to wtrącony do więzienia, a egzekucję wykonano 14 lutego 269 roku. W Kościele katolickim jego wspomnienie obchodzone jest właśnie 14 lutego, a atrybutami tego świętego są kielich i miecz.  Dzień św. Walentego obchodzony jest jako święto zakochanych od XIV wieku, a zwyczaj ten narodził się na Wyspach Brytyjskich. Stamtąd, wraz z osadnikami, trafił do Ameryki, gdzie stał się szczególnie popularny.

W tym szczególnym dniu w naszej szkole Rada Rodziców wspólnie z Samorządem Uczniowskim zorganizowała dla najstarszych klas Walentynkowe Święto, którego główną atrakcją były wybory Miss i Mistera Szkoły. Imprezę prowadził pan Marek Ulaszek, a w wyborach wzięły udział następujące kandydatki: Zuzanna Kostal, Klaudia Mazur, Gabriela Dybaś, Joanna Paluch, Izabela Wątroba, Izabela i Zuzanna Dybaś, Aleksandra Brągiel i Anna Szudy, oraz  kandydaci: Sebastian Dybaś, Jakub Gliwa, Kacper Górski, Rafał Szurek, Jan Mlicki, Wiktor Setlak, Mateusz Synowiecki, Konrad Mazur i Kamil Nowak.

Jury konkursowemu, w skład którego wchodzili uczniowie reprezentujący poszczególne klasy przewodniczyli: pani Sylwia Kilar – instruktorka fitness z firmy Lady Gym Jasło oraz nauczyciel fizyki pan Jacek Bukowiec. Uczestnicy konkursu zaprezentowali się przed publicznością w strojach szkolnych, sportowych i wieczorowych, a także odpowiadali na pytania dotyczące m.in. swoich zainteresowań.

Między poszczególnymi etapami konkursu można było obejrzeć występy uczniów wykonujących układy choreograficzne do wylosowanych wcześniej piosenek oraz spróbować swoich sił w zumbie prowadzonej przez panią Sylwię Kilar.

Członkinie naszego samorządu pomyślały również o tych, którzy szukają niekonwencjonalnego sposobu na spędzenie Święta Zakochanych, a nie mają jeszcze swojej „drugiej połówki”. To dla nich została zorganizowana akcja znana na całym świecie pod nazwą „Free Hugs” (Darmowe przytulanie). Każdy uczeń był przytulany lub mógł się przytulić, by zaznać odrobiny czułości. Dla wszystkich nie zabrakło oczywiście lizaków w kształcie serduszek i innych słodkości.

Wyniki głosowania jury:

Miss Szkoły 2018 – Aleksandra Brągiel

I vice Miss Izabela Dybaś

II vice Miss Anna Szudy

III vice Miss Zuzanna Dybaś

IV vice Miss Izabela Wątroba

Mister Szkoły 2018 – Kamil Nowak

I vice Mister Konrad Mazur

II vice Mister Rafał Szurek

III vice Mister Jan Mlicki

IV vice Mister Kacper Górski

W głosowaniu publiczności wyniki były takie same i Miss Publiczności 2018 została Aleksandra Brągiel, a Misterem Publiczności 2018 Kamil Nowak.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu pogratulował dyrektor szkoły pan Antoni Wydro.

Wyróżnieni uczestnicy otrzymali nagrody, o które jak zawsze zadbała Rada Rodziców. Była to świetna impreza, wszyscy uczestnicy i widzowie byli bardzo zadowoleni, a uśmiech towarzyszył nam przez cały dzień.

Sponsorem nagród w konkursie była pizzeria „This is it!” z Jasła oraz Lady Gym – Fitness Jasło.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom za świetne Walentynki!!

SP1 Osobnica

Ostatnio zmieniany czwartek, 25 październik 2018 20:11

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.