Wydrukuj tę stronę
środa, 03 październik 2018 12:44

PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ SP1

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

5 stycznia 2018r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 1.

Rozpoczęcie wypożyczania książek przez pierwszaków poprzedzono lekcjami, na których uczniowie mieli okazję dokładniej poznać bibliotekę, jej zbiory oraz zapoznać się z regulaminem biblioteki.

Głównym celem uroczystości było:

- zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej,

- rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz nawyku i potrzeby czytania wśród dzieci,

- zapoznanie z postaciami z najpopularniejszych baśni dla dzieci,

- rozwijanie nawyku dbałości o książki.

W uroczystości, która odbyła się w auli szkolnej, wziął udział pan dyrektor Antoni Wydro oraz klasa pierwsza wraz z wychowawczynią, panią Małgorzatą Solską. Zanim jednak uczniowie wypożyczyli pierwsze książki do domu, mieli okazję popisać się swoją wiedzą na temat biblioteki. Potem obejrzeli przedstawienie pt. „Nasi baśniowi przyjaciele” w wykonaniu uczniów z klasy trzeciej. W jego trakcie pierwszoklasiści poznali smutne przeżycia baśniowych postaci, związane z nieposzanowaniem książek. Wszystko jednak zakończyło się szczęśliwie, ponieważ krasnoludki z Czerwonym Kapturkiem przywróciły bohaterom właściwy wygląd. Po przedstawieniu uczniowie klasy pierwszej rozwiązywali zagadki, sprawdzające ich znajomość baśniowych bohaterów. Poza tym, mieli sposobność wykazać się wiedzą o tym,  jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić, czytając je.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, po czym każdy uczeń otrzymał książkę wraz z listem do rodziców oraz zakładkę wykonaną przez członków Koła Przyjaciół Biblioteki. Następnie głos zabrał pan dyrektor Antoni Wydro, który zachęcał nowych czytelników do podróżowania poprzez czytanie książek po całym świecie i wielu wspaniałych przygód z tym związanych. Podziękował także uczniom klasy trzeciej, którzy wzięli udział w przedstawieniu i starali się w jak najlepszy sposób zaprezentować jego treść młodszym koleżankom i kolegom.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Przedstawienie zostało zrealizowane we współpracy z panią Elżbietą Krygowską, wychowawczynią klasy trzeciej. Dziękujemy także rodzicom, którzy służyli pomocą w przygotowaniu kostiumów i rekwizytów dla młodych artystów.

Danuta Ryznar
SP1 Osobnica

Ostatnio zmieniany środa, 03 październik 2018 12:49

Galeria

Media

solaris

Najnowsze od solaris