wtorek, 09 styczeń 2018 12:04

SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM W SP2

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniu 8 grudnia br. w SP2 gościliśmy leśnika z Nadleśnictwa Komańcza pana Grzegorza Gliwę, który był także absolwentem naszej szkoły. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom ogromnego znaczenia lasów - gospodarczego, społecznego i przyrodniczego.

Pokazanie jak poszczególne elementy przyrody oddziałują wzajemnie na siebie. Przekazanie uczniom, iż leśnicy są świadomi, jak wielkie znaczenie ma zachowanie możliwie dużej różnorodności biologicznej polskich lasów.

W trakcie spotkania z uczniami klas I – III pan leśniczy zaprezentował mundur leśnika, zapoznał dzieci z pracą leśnika i ekosystemem  lasu. Pogadankę wzbogacił ciekawymi planszami edukacyjnymi. Mali przyrodnicy z zapartym tchem słuchali opowieści o tym, jak chronić las. Poza tym dowiedziały się jak prawidłowo dokarmiać ptaki w czasie zimy.

Pan leśniczy przywiózł nam pyzy ptasie czyli wysokokaloryczny pokarm dla ptaków składający się z nasion roślin oleistych, słonecznika,  orzechów i  tłuszczu zwierzęcego, które zostały wywieszone na gałązkach drzew przed budynkiem szkoły.

Dzieci bardzo angażowały się w zajęcia, chętnie odpowiadały na stawiane im pytania oraz same zadawały wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci. Była to wspaniała lekcja przyrody.

SP2 Osobnica

Ostatnio zmieniany wtorek, 09 styczeń 2018 12:09

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.