czwartek, 19 maj 2016 10:58

ZJAZD SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 18 maja w Kościele Ojców Franciszkanów w Jaśle miał miejsce Zjazd Szkolnych Kół „Caritas” okręgu Jasielsko-Gorlickiego. W Polsce istnieje 2800 Kół, w Naszej Diecezji Rzeszowskiej blisko 240.

Naszą wspólnotę  reprezentowały uczennice: Amelia Domagała, Iwona Gawron, Daria Jędryczka, Zuzanna i Izabela Dybaś, Anna Kopek, Gabriela Setlak, Zuzanna Kuchta z Opiekunem Ks. Andrzejem Chmiel- katechetą.

Wspólne spotkanie rozpoczęło przejście przez Bramę Miłosierdzia, a następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył Ks. Stanisław Słowik z Księżmi Asystentami SKC. W homilii Ks. Piotr Potyrała – Diecezjalny Duszpasterz „Caritas”- opowiedziany za Formowanie Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas, przypomniał o postawie „ Miłosiernego Samarytanina”, jak również zwrócił uwagę na potrzebę zwracania uwagi na bliźnich w potrzebie w naszej szkolne i naszym środowisku.

Po Eucharystii zgromadziliśmy się na spotkaniu Formacyjnym, jak również każdy z oddziałów SKC otrzymał pamiątkowy Dyplom w „Roku Miłosierdzia”.

Następnie przy ciastku był czas na wymianę spostrzeżeń, uwag, podzielenie się inicjatywami , które podejmują Wolontariusze w swoich szkołach.

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować Panu Dyrektorowi Antoniemu Wydro, za możliwość udziału w tym zjeździe, jak również za to, że zatroszczył się byśmy mieli jak na to spotkanie dotrzeć, Samorządowi Uczniowskiemu naszej Szkoły, Nauczycielom, Wychowawcom, rodzicom i Wam koleżanki i koledzy, za to, że tak chętnie pragniecie pomagać innym , że wprowadzacie słowa św. Pawła w czyn: „więcej szczęścia jest w dawaniu, a niżeli w braniu”.

Opracował:
Ks. Andrzej Chmiel-Asystent Szkolnego Koła „Caritas” przy ZS w Osobnicy z Wolontariuszami.

Ostatnio zmieniany czwartek, 19 maj 2016 11:01

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.