niedziela, 07 luty 2016 00:58

V KONCERT KOLĘD “DLA TEJ MIŁOŚCI MALEŃKIEJ”

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Już po raz piąty w bieżącym roku, tradycyjnie w ostatnią niedzielę miesiąca stycznia odbył się Koncert Kolęd “Dla tej Miłości Maleńkiej”, zorganizowany przez Regionalne Stowarzyszenie Rozwoju Kultury w Osobnicy i Parafię, przy współfinansowaniu Gminy Jasło.

Na koncercie wystąpili kolejno: Julia Brągiel, Marta Ulaszek, Trio w składzie: skrzypce – Iwona Gawron i Kamila Turek, flet – Izabela Krygowska, przy akompaniamencie Pana profesora Jana Zygmunta. Następnie wystąpił Chór “Laurenti” z Warzyc pod dyrekcją  Mateusza Gałuszki. Potem zaśpiewała Katarzyna Ślusarczyk, Chór “Cecylianum” z Osobnicy pod dyrekcją Państwa Agaty i Mariusza Delikat, Aleksandra Brągiel, Orkiestra Dęta z Solistką Dorotą Piróg-Myśliwiec pod dyrekcją Pana profesora Jana Zygmunta, Dominika Ulaszek, Chór Młodzieżowy “Cantate Deo” z Osobnicy pod dyrekcją Pani Moniki Twarduś, Krystian Bąk, Kapela Ludowa “Trzcinicoki” z kierownikiem Stanisławem Marszałkiem, Agnieszka Rewiś, której akompaniował nasz Organista Jacek Dybaś. Konferansjerkę poprowadzili Chórzyści: Lucyna Wątroba i Roman Zawada.

Koncert kolęd zakończyła Msza św. koncelebrowana przez ks. Proboszcza Czesława Szewczyka, ks. Wikariusza Andrzeja Chmiela i ks. Kazimierza Marka. Miało również miejsce - jak co roku - spotkanie w Parafialnym Domu Kultury, gdzie zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i upominki. Przy wspólnym stole, zastawionym ciepłym posiłkiem, zebrało się około 150 osób, którym umilała czas Kapela “Trzcinicoki”. Na koncercie gościli Senator RP Pani Alicja Zając, Poseł na Sejm Pan Stanisław Piotrowicz z małżonką, Wicewójt Gminy Jasło Pan Henryk Motkowicz, ks. Józef Pyrek z Jankowej, najbliższa rodzina ks. Proboszcza i wiele innych wspaniałych osobistości. Przeżycia tej niecodziennej uczty duchowej dla wszystkich Artystów i licznie zebranych w świątyni Gości i Parafian pozostaną na długo w pamięci.

Dziękujemy wszystkim którzy wspierali to dzieło – bo bez was nie miało by ono miejsca – na czele z Ks. Proboszczem, Gminą Jasło, Sponsorem: Zakładem Ozdób Choinkowych “Dagmara” sp. z o.o. Jasło. Niech Maleńka Miłość błogosławi Wam na każdy dzień życia.

                                W imieniu organizatorów
                                Lucyna Wątroba

Dopowiedzenie:

Wieczór Kolęd znakomicie posumowała Pani Senator Alicja Zając; dawno nie byłam na tak wspaniałej uczcie ducha - powiedziała.  

Niedawno zmarły, wielki miłośnik kultury muzycznej śp. Bogusław Kaczyński powiedział: "Bez kultury życie jest ponure, jest smutne". Media nadały mu tytuł największego naszych czasów ARYSTOKRATY DUCHA. Myślę, że wszyscy ci, którzy  tworzyli atmosferę Wieczoru Kolęd: ARTYŚCI I AUDYTORIUM, zasługują na taki tytuł. To wielcy w naszym środowisku, ARYSTOKRACI DUCHA.

Przygotowanie tego co było w świątyni i potem na sali biesiadnej, wymagało ogromnego zachodu. Pragnę  pięknie podziękować wszystkim zaangażowanym w to dzieło, na czele z Panią Prezes Lucyną Wątroba. Wielkie Bóg zapłać.

Wspomniany wcześniej artysta śp. Bogusław, wulkan energii i pracowitości, w jednej z ostatnich audycji radiowej wspominał, jak to w organizowaniu festiwali kładły mu kłody pod nogi, środowiska lewacko - liberalne. Ujął to w książce pt: "Kretowisko".

Zastanawiam się, jakich na przyszłość użyć słów, jakiego sposobu i argumentu, aby zachęcić szersze grono Parafian do uczestniczenia w tak wartościowej, wzbogacającej uczcie ducha?

Sięgnę jeszcze do wypowiedzi artysty Bogusława: "My musimy ludzi wciąż namawiać, żeby zwrócili uwagę na kulturę, bo bez kultury nie można żyć. Nie tylko naród bez kultury nie może żyć, ale każdy pojedynczy człowiek musi mieć jakąś odrobinę czegoś, co go przenosi do wyższych sfer życia, emocjonalnych sfer. Bez kultury życie jest ponure, jest smutne" - z pasją przekonywał.
-  Podpisuję się pod tymi słowami.

Proboszcz Ks. Czesław Szewczyk

Ostatnio zmieniany niedziela, 07 luty 2016 01:15

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.