wtorek, 29 listopad 2016 23:25

SPOTKANIE OPIEKUNÓW I WOLONTARIUSZY SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

24 listopada w Domu Parafialnym przy kościele Farnym w Jaśle, odbyło się spotkanie Opiekunów i Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas, w spotkaniu wzięli udziła również przedstawiciele naszego Szkolnego Koła Caritas z Ks. Andrzejem.

Na spotkaniu obecni byli: ks. Stanisław Słowik – dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, ks. dr Piotr Potyrała wicedyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, ks. kan. Zbigniew Irzyk – proboszcz parafii, władze miasta Jasła, duchowni i opiekunowie Szkolnych Kół Caritas wraz z wolontariuszami z terenów od Frysztaka po Gorlice.

Celem spotkania była wymiana doświadczeń z dotychczasowej działalności oraz omówienie problemów, z którymi koła spotykają się w codziennej pracy. Uczestnicy zapoznali się również z najbliższymi akcjami Caritas, a także wysłuchali pięknego świadectwa, chorego na Stwardnienie Rozsiane ks. Tomasza Czeluśniaka z Rzeszowa.

Spotkanie było też okazją do zachęty i pomocy na rzecz najbiedniejszych.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi Antoniemu Wydro za możliwość udziału w tym spotkaniu, a wszystkim za zaangażowanie i pomoc w realizacji wielu dzieł. W najbliższym czasie będą to :TORBY MIŁOSIERDZIA, dla najbiedniejszych uczniów naszej szkoły.

,,Jesteśmy wezwani do tego, by służyć Jezusowi ukrzyżowanemu w każdej osobie wykluczonej.’’ – Papież Franciszek


Członkowie SKC Z Ks. Andrzejem.

Ostatnio zmieniany wtorek, 29 listopad 2016 23:44

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.