czwartek, 15 maj 2014 18:09

PIERWSZE NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE W TYM ROKU

Napisał
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

We wtorek, 13 lipca w naszej parafii przeżywaliśmy pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, na którym Matka Boża gromadzi w Osobnicy swoich wiernych czcicieli już od 2005 roku. W tym roku przypadła 97 rocznica pierwszych objawień fatimskich i 33 rocznica zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II.

Przygotowanie i przeprowadzenie pierwszego w tym roku nabożeństwa, powierzono rodzinom z ulicy Słonecznej od Stanisława Gieruta do Czesława Gorczycy, które kilka dni przed wtorkiem podjęły prace porządkowe wokół kościoła, oraz w parku.

O 18:30 rozpoczął się montaż słowno-muzyczny, który poprzedził Mszę Świętą. Eucharystii przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jan Wątroba. Wygłosił on również kazanie, w którym nawiązał do osoby Świętego Jana Pawła II, ponieważ w Nabożeństwo Fatimskie wplotła się również uroczystość powitania i wprowadzenia do naszej Parafii i Świątyni Relikwii tego wielkiego Polaka.

Po Mszy Świętej nastąpiła procesja różańcowa przez park przykościelny. Figurę nieśli kolejno: strażacy, oraz przedstawiciele poszczególnych stanów z rodzin zaproszonych do przeprowadzenia nabożeństwa.

W nabożeństwie brali udział bardzo licznie zebrani parafianie z Osobnicy, jak również okoliczni pielgrzymi, którzy co miesiąc gromadzą się, pogłębiają swoją wiarę i zbliżają się do Boga.

a94d43e327d9303539cb1e2aac7032668 XL

Figura Matki Boskiej Fatimskiej w kościele w Osobnicy (osobnica.rzeszow.opoka.org.pl)

Ostatnio zmieniany czwartek, 15 maj 2014 18:17

Galeria

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl