wtorek, 10 listopad 2015 11:40

"NA LIPIŃSKIEJ ZIEMI..." - WARSZTATY WOKALNE DLA NASZEJ SCHOLI

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniach 6-8 Listopada 2015 roku w Ośrodku Rekolekcyjnym Św. Józefa w Lipinkach miały miejsce warsztaty Liturgiczno-Wokalne dla scholi z Parafii Bieździedza i Osobnica.

Warsztaty rozpoczęliśmy w piątek o godz. 9:00 następnie uczestniczyliśmy w warsztatach przygotowując repertuar na nadchodzące miesiące, szczególnie ćwicząc śpiew kolęd w pięknych opracowaniach, również na głosy. O godzinie 18:30 zgromadziliśmy się w pięknej świątyni gdzie każdy mógł skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć Komunie Pierwszopiątkową . Ks. Andrzej w kazaniu przypomniał o potrzebie formowania sumienia, jak również zaznaczył, że takie warsztaty budują wyjątkowe więzi przyjaźni i braterstwa.

Dzień sobotni również upływał nam na wielu godzinach prób nad repertuarem, wspólnych rozmowach, byciu ze sobą. O godzinie 17:00 obejrzeliśmy film, a następnie młodzież Oazowa z Jasła z parafii Św. Stanisława z Ks. Łukaszem Mariuszycem, przewodniczyła naszemu  „Wieczorkowi Pogodnemu”, który zakończyliśmy wspólną modlitwą.

Niedziela to dzień zakończenia Warsztatów, o godzinie 11:00 na zaproszenie Ks. Kustosza Wacława Śliwy nasza Schola swoim śpiewem ubogaciła piękno Liturgii w Lipińskim Sanktuarium.

Pragniemy Podziękować Wszystkim za modlitwę w intencji tych warsztatów, Kochanym Rodzicom za troskę , Ks. Rafałowi Brej - Dyrektorowi Ośrodka za przyjęcie i bycie z nami, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Jaśle za zorganizowanie przewozu. W sposób szczególny dziękujemy Pani Monice Twarduś - za przewodniczenie warsztatom a Ks. Andrzejowi Chmiel za duchową opiekę.

1

Uczestniczki Warsztatów

Ostatnio zmieniany wtorek, 10 listopad 2015 11:48

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.