Wydrukuj tę stronę
niedziela, 14 lipiec 2013 13:52

Lipcowe Nabożeństwo Fatimskie

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Figura Matki Boskiej Fatimskiej w kościele w Osobnicy Figura Matki Boskiej Fatimskiej w kościele w Osobnicy

W sobotę, 13 lipca w naszej parafii przeżywaliśmy kolejne Nabożeństwo Fatimskie, na którym Matka Boża gromadzi w Osobnicy swoich wiernych czcicieli już od 2005 roku.


Przygotowanie i przeprowadzenie trzeciego w tym roku nabożeństwa, powierzono rodzinom od pani Marii Budziak do pana Jana Kuchty, które kilka dni przed sobotą podjęły prace porządkowe w środku jak również wokół kościoła, oraz w parku.


O 18:30 rozpoczął się montaż słowno-muzyczny, który poprzedził Mszę Świętą. Eucharystii przewodniczył ksiądz misjonarz Tomasz Godlewski. Wygłosił on również kazanie, w którym opowiedział nam o wierze ludzi, z którymi spotkał się na swojej misji w Gwatemali (państwo w Ameryce Środkowej, położone nad Oceanem Atlantyckim i Oceanem Spokojnym).


Po Mszy Świętej nastąpiła procesja różańcowa przez park przykościelny, dzięki temu, że pogoda, która przez cały dzień nie wyglądała zbyt optymistycznie, pod wieczór poprawiła się i zaczęło prześwitywać słońce. Figurę nieśli kolejno: strażacy, mężczyźni, niewiasty, panny i kawalerowie.


W nabożeństwie brali udział parafianie z Osobnicy, jak również okoliczni pielgrzymi, którzy co miesiąc gromadzą się, pogłębiają swoją wiarę i zbliżają się do Boga.


Foto: http://www.osobnica.rzeszow.opoka.org.pl

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 lipiec 2013 19:25

Galeria

solaris

Najnowsze od solaris