poniedziałek, 18 luty 2019 11:37

DLA TEJ MIŁOŚCI MALEŃKIEJ 2019

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Kolejny, bo już ósmy raz w dniu 27 stycznia 2019 r. spotkało się około 150 Artystów z Gminy Jasło w osobnickiej świątyni aby pięknym śpiewem kolęd i pastorałek uwielbić Bożą Dziecinę.

Godzinny koncert swą różnorodnością co do melodii i treści zachwycił licznie zebranych Parafian oraz Gości na czele z Wójtem Gminy Jasło Wojciechem Piękosiem wraz z małżonką.

Przywitani przez Proboszcza ks. Krzysztofa Szopa a zapowiadani przez Konferansjerów Lucynę Wątroba i Romana Zawadę wystąpili kolejno:

  • Orkiestra Dęta z Osobnicy pod dyrekcją Profesora Jana Zygmunta oraz Solistka Dorota Myśliwiec,
  • Chór Młodzieżowy "Cantate Deo" z Osobnicy wraz dyrygentem Moniką Twarduś,
  • Zespół Pieśni i Tańca "Jaślanie", którego kierownikiem jest Bogdan Banaś,
  • Ewelinka Wątroba reprezentująca Ognisko Muzyczne w Osobnicy,
  • Solistka Katarzyna Ślusarczyk z Organistą Jackiem Dybasiem,
  • Chór "Laurenti" z Warzyc którym dyryguje Mateusz Gałuszka,
  • Chór "Misericordia" z Jasła pod dyrekcją Moniki Twarduś,
  • Kapela Ludowa "Trzcinicoki" z kierownikiem Stanisławem Marszałkiem,
  • Chór "Cecylianum" z Osobnicy z dyrygentami Agatą i Mariuszem Delikat.

Sprawowana Eucharystia przez Ks. Proboszcza a uświetniona przez orkiestrę i chóry była cudownym dopełnieniem tego niecodziennego wydarzenia.

Tradycyjnie wszyscy Artyści i zaproszeni Goście spotkali się na wspólnym poczęstunku gdzie popłynęły piękne melodie w wykonaniu "Trzcinicoków".

Pamiątkowe dyplomy i upominki również zostały wręczone jak co roku przez przedstawicieli Regionalnego Stowarzyszenia Rozwoju Kultury w Osobnicy, Parafię i Gminę Jasło, która dofinansowała to wspólne kolędowanie. Spore podziękowania należą się sponsorom tegorocznego koncertu: Zakładowi Ozdób Choinkowych "Dagmara" z Jasła i Społem PSS Jasło.

Kolędy oraz kolędowanie to bogaty fenomen kulturowy. Kolędy zwiazane są treściowo i funkcjonalnie z jednym i niepowtarzalnym okresem kalendarza, ze Świętami Bożego Narodzenia. Jest to czas niezwykły, cudowny wręcz święty gdzie sprawy pozaziemskie łączą się z ziemskimi. Śpiewając kolędy cieszyliśmy się obdarowując Jezusa, siebie i bliźnich pięknym darem muzykowania i wspólnego śpiewu. Koncert kolęd z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem dlatego jego ciąg dalszy miał miejsce w dniu 2 lutego gdzie tym razem dzieci i młodzież śpiewem kolęd i pastorałek uwielbiły Bożą Dziecinę.

Lucyna Wątroba

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 luty 2019 11:42

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.