środa, 18 styczeń 2023 01:19

PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE W SP2

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

"W drodze do Betlejem" to tytuł jasełek bożonarodzeniowych, jakie całej społeczności szkolnej przedstawili uczniowie klas VII i VIII SP2, 22 grudnia 2022 roku.

Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały również uczennice z kl. 1 i 5, zaś uczennice kl. 4 zagrały na fletach kolędę „Lulajże Jezuniu.”. Nie zabrakło również naszego szkolnego klarnecisty, Wojtka, który wykonał kolędę „Cicha noc”.

Przekaz przedstawienia był bardzo współczesny i skłaniał do refleksji o co tak naprawdę chodzi w święta Bożego Narodzenia. Zabiegamy o wiele, a potrzeba tak mało - aby w domu, rodzinie, natłoku obowiązków i spraw do załatwienia znaleźć miejsce dla Boga, przed którym tak wielu ludzi również i dzisiaj zamyka drzwi. Boże Narodzenie to nie tylko zakupy, prezenty, porządki, choinka...Drogę do Betlejem współczesnemu człowiekowi starały się pokazać cztery anioły, które tłumaczyły zabieganym ludziom jaki jest sens Bożego Narodzenia, a następnie zabierały ich w podroż do Betlejem.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Na zakończenie zgromadzeni wysłuchali świątecznych życzeń Pani Dyrektor i w świątecznych nastrojach rozeszli się do sal, w których odbyły się klasowe spotkania wigilijne.

Nie pozbawiajmy Bożego Narodzenia - Bożego Narodzenia. Jezus przyszedł na świat by szukać i zbawić tych, którzy zbłądzili. Pozwól się odnaleźć, otwórz Mu drzwi swego serca i zaproś do środka.

SP2

Ostatnio zmieniany środa, 18 styczeń 2023 01:25

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2023 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl