czwartek, 01 grudzień 2022 12:29

SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI SANEPIDU W SP2

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniu 15 listopada pracownicy Oświaty Zdrowotnej jasielskiego Sanepidu – pani Patrycja Janas Litwa i pani Sabina Wielgosz przeprowadziły warsztaty dla uczniów klas O – IV SP2.

Tematyką spotkania było przede wszystkim zdrowie – w aspekcie zdrowego drugiego śniadania, zdrowego stylu życia i zdrowej żywności.

Wszystko oparte zostało o piramidę zdrowia. Podczas analizowania piramidy zwrócono uwagę na fakt, iż produkty znajdujące się na jej najwyższych piętrach powinny być spożywane rzadziej i w mniejszych ilościach niż te znajdujące się u jej podstawy. Ponadto zalecane jest spożywanie pięciu posiłków w regularnych odstępach czasu, a także dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu.

Owoce i warzywa powinny być spożywane w jak największej ilości, podobnie jak produkty zbożowe pełnoziarniste. Codzienny jadłospis powinien być uzupełniany o produkty mleczne, w tym między innymi ser, jogurt czy kefir. Dieta powinna być również wzbogacona o chude mięso, ryby, jaja oraz nasiona roślin strączkowych.

Tłuszcze zwierzęce powinny być ograniczane i zastępowane tłuszczami roślinnymi. Zgodnie z zasadami zdrowia w codziennej diecie powinno się dążyć do ograniczenia spożywania napojów słodzonych i słodyczy, a także nadmiaru soli i żywności wysokoprzetworzonej.

Uczniowie mieli możliwość samodzielnego zbudowania piramidy zdrowia, każdy aktywnie uczestniczył w warsztatach, na zakończenie również Panie przedstawiły prezentację i pouczający filmik na temat zdrowia.

Mamy nadzieję, iż dzieci bardzo dużo nauczyły się podczas warsztatów i będą swoja wiedzę stosować w życiu codziennym.

SP2

Ostatnio zmieniany czwartek, 01 grudzień 2022 12:35

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2023 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl