czwartek, 01 grudzień 2022 12:14

LISTOPADOWE WSPOMNIENIA W SP2

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Listopad – to czas, gdy wspominamy osoby, których z nami już nie ma. To czas, kiedy możemy na chwile zatrzymać się, zastanowić nad życiem, przemijaniem, wiecznością, nad tym co ważne w naszej ludzkiej egzystencji. To również miesiąc kiedy wspominamy wszystkich świętych, zarówno tych beatyfikowanych jak i kanonizowanych.
Z tej okazji 9 listopada 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się uroczysty apel, w którym w sposób szczególny została przybliżona postać świętego naszych czasów,  Jana Pawła II. Wspominaliśmy drogę Karola Wojtyły do Piotrowego Tronu, od dzieciństwa do ostatnich chwil  jego życia.
 
Cytowane słowa naszego Patrona przypomniały nam, jak szczególne miejsce w sercu papieża zajmowała młodzież i jak wielkie nadzieje w niej pokładał. W  prezentacji multimedialnej oraz piosenkach nie zabrakło odniesień do historii naszego kraju, a także elementów biograficznych św. Jana Pawła II.
 
Treści zawarte  w przedstawieniu skłaniały do refleksji, ukazywały wartości relacji opartych na miłości, zaufaniu i zawierzeniu Bogu. Uczniowie przypomnieli podstawowe wartości, postawę wobec świata  i przesłanie,  jakie głosił św. Jan Paweł II. Montaż słowno – muzyczny przygotowali uczniowie klasy szóstej pod okiem wychowawcy.
 
Również w tym dniu zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pt. „ Jan Paweł II – podróżnik”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas I – IV. Wpłynęło 16 prac, które były wykonane w ciekawych technikach. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i skromne nagrody rzeczowe, zaś najlepsze prace zostały nagrodzone ciekawymi nagrodami rzeczowymi. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
 
  • I miejsce – Amelia Róż – kl. III
  • II miejsce – Jakub Szudy – kl. I
  • III miejsce – Lena Hajduk – kl. IV
 
Przyznano również dwa wyróżnienia dla: Agaty Jędryczki z kl. IV i dla Martyny Szczerby z kl. I.
 
SP2
Ostatnio zmieniany czwartek, 01 grudzień 2022 12:20

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2023 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl