piątek, 18 listopad 2022 21:25

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W SP1

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W tym roku przypada 104. już rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji 10 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 zebrała się w sali gimnastycznej i wspólnie odśpiewała „Mazurek Dąbrowskiego”.

Następnie uczniowie z klasy II w krótkiej inscenizacji „Pisk Białego Orła” w obrazowy sposób przedstawili losy naszej Ojczyzny. W rolę zaborców wcielili się: Alan Augustyn, Kacper Rzońca i Antoni Paluch. Żołnierzami byli: Wiktor Kosztyła, Karol Budziak, Kuba Więcek. Białego Orła zagrała Lena Przepióra. W nastrój upamiętniający dawne, ciężkie czasy wprowadzili nas: Alicja Kozioł i Antoni Stachnik, natomiast w tańcu zaprezentowały się wszystkie dziewczynki z kl. II oraz Magdalena Kmiotek z kl. III.

W trakcie uroczystości można było usłyszeć patriotyczne piosenki w wykonaniu Mileny Kantor „Co to jest niepodległość” oraz Mai Baradziej i Oskara Pyznara „Jestem Polakiem”. Podczas apelu wystąpiły również uczennice reprezentujące naszą szkołę w Gminnym Konkursie "Rozśpiewanej Niepodległej": Oliwia Przewoźnik, Antosia Czech, Kornelia Budziak i Maja Owczarska. Wydarzenie to zakończyło się przemówieniem dyrektor szkoły Antoniego Wydro.

Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Elżbieta Krygowska
SP1

Ostatnio zmieniany piątek, 18 listopad 2022 21:36

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl