niedziela, 25 wrzesień 2022 20:50

WYJAZD DO KINA

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

20 września 2022 roku uczniowie klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej nr 2, wraz z opiekunami – panią Kamilą Kmiotek, panią Eweliną Mazurek i panią Agnieszką Mijaś - Bara wybrali się na wycieczkę do kina SYRENA w Jaśle na film pod tytułem ,,Orlęta. Grodno ’39”.

To dramatyczny obraz wojny z sowietami widziany oczami dwunastoletniego chłopca - Leona Rotmana, który spędza dzieciństwo w przedwojennym wielokulturowym Grodnie. Pochodzący z żydowskiej rodziny chłopiec jest pasjonatem polskiej historii, literatury i tradycji romantycznej. Marzy o wyjeździe z harcerską drużyną na letni obóz, jednak na przeszkodzie przyjęcia go do ZHP staje aresztowanie za działalność komunistyczną jego starszego brata – Jakuba. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego – 1 września 1939 roku – budynek jego szkoły zostaje zbombardowany przez niemieckie samoloty. Dla Leosia, jego przyjaciół ze szkoły – Tadka i Eweliny - oraz tysięcy polskich dzieci rozpoczynająca się wojna stanie się szkołą przyspieszonego dojrzewania, konfrontacją z dramatyczną historią pisaną przez dorosłych.

Film ten jest niezwykle poruszający i pokazuje postawę patriotyczną polskich dzieci. Z pewnością wielu uczniów zapamięta ten seans, a zaangażowanie Leona w ochronę Grodna będzie wzorem miłości do Ojczyzny.

Czuło się, że wszyscy przeżywamy ten seans w skupieniu. Po zapaleniu świateł, większość potrzebowała czasu, by dojść do siebie.

Produkcja Krzysztofa Łukasiewicza zdecydowanie pozostawia widzów z wieloma przemyśleniami.

Po filmie, wciąż pełni emocji, udaliśmy się do pobliskich restauracji na ciepły posiłek.

(SP2)

Ostatnio zmieniany niedziela, 25 wrzesień 2022 20:53

Galeria

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl