niedziela, 18 wrzesień 2022 13:22

WYRÓŻNIENIE DLA EMILII PRZEWOŹNIK

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W urzekającej scenerii, przy zabytkowym kościele p.w. św. Doroty w Trzcinicy, 14 września br., odbył się III GMINNY PLENER MALARSKI „Jesienne impresje”.

Głównym organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach i Filia GBP w Trzcinicy, a patronat honorowy objął Pan W. Piękoś - Wójt Gminy Jasło.

Uczniowie, w zależności od własnych upodobań, tworzyli przy pomocy dowolnej techniki. Dominowały kompozycje z wykorzystaniem farb akwarelowych, ale młodzież chętnie sięgała także po pastele olejne, węgiel czy ołówek. Przez cały czas pracy twórczej, młodzi artyści mieli możliwość korzystania ze wsparcia merytorycznego i konsultacji udzielanych przez współpracujące z biblioteką plastyczki, malarki p. Alicję Gorczycę i p. Halinę Gorczycę.

Plener odbywał się w miłej i twórczej atmosferze, a uczestnicy utrwalając na papierze czy płótnie, tą smukłą sylwetkę jodłowej świątyni, wykazali się niezwykłą kreatywnością i wyobraźnią.

Prace wykonane podczas tego art-spotkania wzięły udział w konkursie, a komisja nagrodziła następujących uczniów:

I miejsce - Zuzanna Piotrowska - SP Szebnie
II miejsce - Izabela Janasik - SP Trzcinica
III miejsce - Milena Płaza - SP Warzyce
Wyróżnienie - Emilia Przewoźnik - SP nr 1 Osobnica
Wyróżnienie - Milena Betlej - SP Warzyce
Wyróżnienie – Karol Chmielewski - SP Szebnie

Wszystkim uczestnikom pleneru Jury przyznało dyplomy i nagrody rzeczowe.

W czasie, kiedy trwały prace Komisji Konkursowej, młodzież miała także okazję wziąć udział w warsztatach aktorsko-artystycznych, które przygotowali instruktorzy z Teatru Scena PRL- A. Romańczak i P. Polański. Mimika, retoryka czy ożywianie obrazów ciałem to tylko niektóre z zadań, z jakimi zmagali się młodzi. Była też okazja, by wraz z przewodnikiem, zwiedzić wnętrze zabytkowego kościoła.

(SP1)

Ostatnio zmieniany niedziela, 18 wrzesień 2022 13:36

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl