poniedziałek, 16 styczeń 2017 16:16

SPARTA OSOBNICA: PODSUMOWANIE 2016 ROKU

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Rok 2016 już za nami. Trwa przerwa zimowa, w której mamy czas na regenerację i podsumowanie tego, co wydarzyło się w ostatnich dwunastu miesiącach - a działo się naprawdę sporo!

Już w styczniu poinformowaliśmy o zmianie na stanowisku trenera - Mariusza Maczugę w roli trenera seniorów zastąpił Grzegorz Piotrowski. Przygotowania do drugiej części sezonu 2015/2016 ruszyły 25 stycznia, treningi siłowe dawały się we znaki naszym zawodnikom, lecz na słabą frekwencję nie można było narzekać. Przed rozpoczęciem rundy wiosennej rozegraliśmy kilka sparingów...
 
Mecze kontrolne przed rundą wiosenną sezonu 2015/2016:

20 II 2016 r. - SPARTA Osobnica 2:3 LKS Skołyszyn
27 II 2016 r. - SPARTA Osobnica 2:2 Jasiołka Szebnie
12 III 2016 r. - SPARTA Osobnica 1:3 LKS Skołyszyn (jun.)
19 III 2016 r. - Liwocz Brzyska 4:0 SPARTA Osobnica
29 III 2016 r. - SPARTA Osobnica 1:1 LKS Skołyszyn (jun.)
2 IV 2016 r. - Tajfun Łubno 2:2 SPARTA Osobnica

Z trzech testowanych zawodników LKS Skołyszyn, do zespołu na zasadzie wypożyczenia trafił tylko Damian Duda. Na podobnych zasadach do zespołu dołączył Mirosław Paluch z Orła Bieździedza.

W pierwszym spotkaniu ligowym, po zaciętym i ciekawym pojedynku przegraliśmy z Iwełką Iwla 1:2. Ostatecznie, do 15 punktów zdobytych w rundzie jesiennej dołożyliśmy 19 oczek zdobytych poprzez wygranie 6 spotkań (LKS Brzezówka 1:3; Chlebianka Chlebna 0:1; Nurt Potok 2:0; Sparta Draganowa 5:1; Wrzos Krempna 1:10; Łęki Strzyżowskie 5:0) a zremisowanie jednego (Zorza 03 Łubienko 0:0). Trzykrotnie z boiska schodziliśmy pokonani (Iwełka Iwla 1:2; Tajfun Łubno 3:2; Rędzinianka Wojaszówka 1:0).


1

Najwięcej bramek dla naszego zespołu w sezonie 2015/2016 zdobyli: Damian Wickowski (8), Przemysław Ciemniewski (7) oraz Piotr Lazar i Dominik Golonka (5). Łącznie zdobyliśmy 57 bramek, z czego 29 na wiosnę. Na naszą kadrę złożyło się 29 zawodników.

Widać było poprawę w jakości gry naszej drużyny, mieliśmy mocny skład, który był w stanie powalczyć o awans w następnym sezonie (drugim po reaktywacji drużyny seniorów).

Przygotowania do nowego sezonu 2016/2017 nie rozpoczęły się fajerwerkami, ponieważ wysoko przegraliśmy z LKS Skołyszyn. W spotkaniu tym (z racji braków w składzie) szansę dostało kilku zawodników z drużyny juniorów. W kolejnych meczach sparingowych pokazaliśmy się już z lepszej strony. Zwłaszcza przeciwko Standartowi Święcany zagraliśmy bardzo dobrze, co poprawiło nasze nastroje. Wcześniej wzięliśmy udział w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Jasło, w którym dwukrotnie zremisowaliśmy, co dało nam drugie miejsce.

Mecze kontrolne przed rundą jesienną sezonu 2016/2017:

27 VII 2016 r. LKS Skołyszyn 13:0 SPARTA Osobnica
5 VIII 2016 r. SPARTA Osobnica 0:3 Czardasz Osiek Jasielski
9 VIII 2016 r. Standart Święcany 3:3 SPARTA Osobnica
6 IX 2016 r. SPARTA Osobnica 5:4 Huragan Zarzecze

W przygotowaniach do nowego sezonu udział brało kilku testowanych zawodników. Ostatecznie do drużyny na zasadzie półrocznego wypożyczenia dołączyli: Dawid Bester (Święcany), Kamil Łaskawski (Skołyszyn), Damian Pelczar (Skołyszyn), Jacek Budziak (Zarzecze), Dominik Gizara (wolny zawodnik). Do zespołu na zasadzie transferu definitywnego włączony został Mirosław Paluch, który grał w naszych barwach na wypożyczeniu z Orła Bieździedza.

Kadra zespołu seniorów SPARTY Osobnica na sezon 2016/2017:

Bramkarze: Dawid Bester, Kamil Łaskawski, Łukasz Juszczyk
Obrońcy: Paweł Kulig, Dawid Dybaś, Damian Ignarski, Mirosław Paluch, Marcin Krąg, Jacek Budziak, Piotr Lazar
Pomocnicy: Marcin Więcek, Piotr Budziak, Damian Wickowski, Bogdan Filus, Jacek Kosiek, Łukasz Niemiec, Borys Gorczyca, Dawid Dereń, Dominik Gizara, Andrzej Szostak
Napastnicy: Dominik Golonka, Krzysztof Hajnosz, Marcin Kulig, Damian Pelczar, Artur Brągiel, Daniel Brągiel, Przemysław Ciemniewski

Pierwsze spotkanie bardzo ważnego sezonu odbyło się 14 sierpnia, kiedy to podejmowaliśmy spadkowicza z B-klasy. Nie było wiadomo, czego można się spodziewać po tej drużynie, co sprawiło, że był to mecz jeszcze wyższej wagi. Choć początkowo Makowiska sprawiały nam problemy, ostatecznie przejęliśmy inicjatywę i pokonaliśmy Nowy Dwór 1:6.

Kolejne dwa spotkania to sześć punktów na naszym koncie i zajęcie miejsca na czele stawki razem z Tajfunem Łubno.

Po pauzie w czwartej kolejce przyszedł czas na spotkanie z LKS Brzezówka. Drużyna ta, zwłaszcza na własnym terenie sprawiała nam wiele problemów już w poprzednim sezonie. 11 września, w meczu przeciwko Brzezówce doznaliśmy bolesnej porażki 5:1, która dała nam wiele do myślenia.

Kolejny mecz z Wojaszówką z 18 września 2016 przejdzie do historii jako najbardziej kuriozalny jaki mieliśmy okazję rozgrywać. Spotkanie to (mimo wygranej) wstrząsnęło trochę naszą drużyną i pokazało, że musimy popracować nie tylko nad stylem i techniką, lecz także nad innymi aspektami, które definiują zespół.

Porażka 1:2 w ostatnich minutach z Draganową była kolejnym ostrzeżeniem - zaczynaliśmy w zbyt łatwy sposób tracić punkty... Jedynym wyjściem było pokazanie się z dobrej strony w spotkaniach z rywalami z czoła tabeli - Tajfunem Łubno oraz Wisłoką Błażkowa.

Rzeczywiście, wzięliśmy do serca znaki dane nam przez Brzezówkę i Draganową - pokonaliśmy Łubno 1:2 a Błażkową aż 4:0! W derbach z Dębowcem również zdobiliśmy cztery bramki - trzy więcej od naszych rywali.

Niestety, wpadliśmy najprawdopodobniej w przedwczesną euforię i w ostatnim spotkaniu przegraliśmy z Chlebianką 2:3, dając Tajfunowi pozycję samodzielnego lidera.

Pomimo tego, że trzykrotnie oddaliśmy punkty naszym rywalom, jesteśmy w bardzo dobrej pozycji do osiągnięcia założonych przez nas celów, a zwłaszcza tego najważniejszego - awansu. Widocznych jest co najmniej pięć zespołów, które bezpośrednio powalczą o pozycje premiowane awansem do klasy B, chociaż Dębowiec i Chlebna mogą jeszcze pokazać, że nic nie jest jeszcze przesądzone.


2

Po dziesięciu spotkaniach sezonu 16/17 nasza drużyna plasuje się na drugim miejscu z dorobkiem 21 punktów i bilansem 11 bramek. Wygraliśmy siedem spotkań, trzykrotnie z boiska schodziliśmy pokonani.

Do tej pory najwięcej czasu na boisku spędzili:

Łukasz Niemiec - 869 minut
Paweł Kulig - 810 minut
Marcin Krąg - 805 minut

Najlepsi strzelcy:

Damian Pelczar - 7 bramek
Daniel Brągiel - 3 bramki
Jacek Kosiek - 3 bramki

Najlepiej asystujący:

Przemysław Ciemniewski - 5 asyst
Łukasz Niemiec - 3 asysty
Paweł Kulig - 2 asysty
Mirosław Paluch - 2 asysty
Piotr Budziak - 2 asysty
Dawid Dybaś - 2 asysty

3

Jakie plany na rok 2017? Na razie skupiamy się jeszcze na podsumowaniu roku 2016. Najważniejszym dla nas jest oczywiście awans i o niego będziemy cały czas walczyć. Do regularnych treningów powrócimy na początku lutego, obecnie (jeśli tylko warunki na to pozwalają) spotykamy się na orliku w Szerzynach. O naszych planach i ewentualnych zmianach w kadrze będziemy informować na bieżąco.

Pragniemy podziękować wszystkim darczyńcom i sponsorom, którzy w 2016 roku przyczynili się rozwoju naszego klubu, a zwłaszcza firmom Plombier, Profil-Bud, Auto-Scols, Gringo, Metal-Naft, SmakMięs Jasło oraz pizzeri This Is It.

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali swój 1% podatku na rzecz naszego klubu - dziękujemy i liczymy na wasze wsparcie również w przyszłości!

Podziękowania kierujemy także do osób, które pomagały przy pracach na stadionie i poza nim w ciągu całego roku.

Zapraszamy wszystkich sympatyków naszego klubu do aktywnego uczestnictwa w jego działalności. W pierwszych miesiącach odbędzie się zebranie członków SPARTA Osobnica, gdzie podsumujemy naszą działalność w ostatnich 12 miesiącach i wybierzemy nowy zarząd. Informacje o wszystkich naszych działaniach, inwestycjach oraz finansach będzie można poznać właśnie na tym spotkaniu. Informacja o terminie zebrania pojawi się już wkrótce!

spartaosobnica.futbolowo.pl

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 styczeń 2017 16:51

Galeria

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl