poniedziałek, 09 czerwiec 2014 22:51

POLICJANT RUCHU DROGOWEGO 2014

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dwa dni trwały zmagania podkarpackich policjantów o tytuł "Policjanta Ruchu Drogowego". Dwudziestu dwóch policjantów z wydziałów ruchu drogowego reprezentowało 21 jednostek Policji z naszego województwa. O tytuł najlepszego walczyli w pięciu konkurencjach. Podkarpacki finał konkursu wygrał st. sierż. Grzegorz Polak z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Tegoroczny podkarpacki finał ogólnopolskiego konkursu "Policjant Ruchu Drogowego" odbywał się dwuetapowo. W czwartek 22 policjantów służby ruchu drogowego, reprezentujących każdą komendę miejską i powiatową Policji na Podkarpaciu oraz dwóch żołnierzy Żandarmerii Wojskowej rozwiązywało test ze znajomości przepisów i strzelało z broni palnej. O tym dniu zmagań możesz przeczytać tutaj.

W piątek konkurencje rozegrano w Jaśle. Pierwszą konkurencją było "ujeżdżanie" służbowego motocykla. Każdy z policjantów pokonywał tor przeszkód, liczył się czas, a karne sekundy doliczane były za podparcie się nogą, za dotknięcie pachołka, za spadnięcie z deski i równoważni, wreszcie za ominięcie przeszkody.

Drugą próbą było kierowanie ruchem na skrzyżowaniu ul. Kasprowicza z ul. Piłsudskiego w Jaśle. To stresująca próba, bowiem wiele zależy od zachowania kierowców, którzy nie zawsze właściwie reagują na sygnały policjanta.

Ostatnim konkursowym zadaniem, za które policjanci byli oceniani była sprawnościowa jazda radiowozem, gdzie na pokrywie silnika umieszczony był talerz z piłką tenisową. Liczyła się precyzja prowadzenia, ile razy piłka wypadła z talerza, tyle razy policjant musiał zatrzymać pojazd, wyjść, włożyć ją do talerza i dopiero wówczas kontynuować pokonywanie toru przeszkód.

Po zsumowaniu wyników najlepszym policjantem ruchu drogowego w 2014 roku na Podkarpaciu okazał się st. sierż. Grzegorz Polak z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie (61,35 pkt). II miejsce zajął mł. asp. Marek Drzymała z Komendy Powiatowej Policji w Nisku (54,60 pkt), a III sierż. szt. Marcin Opałacz reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Mielcu (53,85 pkt).

Nagrody pieniężne Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji wręczył zwycięzcom inspektor Andrzej Sabik, Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Puchary i nagrody rzeczowe wręczali również: Doradca Wojewody Podkarpackiego Elwira Musiałowicz-Czech, Wiceprezes Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie Jan Jędrzejko oraz dyrektorzy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego na Podkarpaciu.

St. sierż. Grzegorz Polak i mł. asp. Marek Drzymała reprezentować będą podkarpacką Policję w krajowym finale konkursu, który odbędzie się we wrześniu w Legionowie.

Wojewódzki finał honorowym patronatem objęli: Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Starosta Jasielski Adam Kmiecik oraz Burmistrz Miasta Jasła Andrzej Czernecki.

Więcej zdjęć w galerii.

KWP

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl