poniedziałek, 09 czerwiec 2014 22:28

CAŁA POLSKA - POLICJANCI TEŻ - CZYTAJĄ DZIECIOM

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Cała Polska Czyta Dzieciom" - to akcja ogólnopolska, którą w Jaśle organizuje Miejska Biblioteka Publiczna. Podobnie jak w latach poprzednich, w tym roku także włączyli się do niej policjanci. Przedszkolaki, które odwiedziły jasielską komendę wysłuchały bajki o przygodach Detektywa Pozytywki. Oprócz głośnego czytania, funkcjonariusze przygotowali dla nich wiele atrakcji.

W minioną niedzielę rozpoczął się organizowany już po raz trzynasty Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Z tej okazji, aby promować ideę głośnego czytania najmłodszym, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zainicjowała m.in. spotkanie policjantów z przedszkolakami. Funkcjonariusze czytali dzieciom książkę Grzegorza Kasdepki, wprowadzając maluchy w świat przygód Detektywa Pozytywki. Grono pięciolatków z zainteresowaniem wysłuchało, w jaki sposób Detektyw Pozytywka wspólnie z policjantami zatrzymał złodzieja roweru.

Kolejną atrakcją przygotowaną dla dzieci przez funkcjonariuszy było spotkanie z technikiem kryminalistyki, który opowiedział o swojej pracy, pokazał jak zabezpiecza się ślady na miejscu przestępstwa i tłumaczyli do czego one służą. Podczas spotkania mali goście uwiecznili odciski swoich palców na foli kryminalistycznej.

Kolejnym punktem programu był pokaz sprzętu policyjnego oraz elementów wyposażenia policjanta. Największą jednak frajdą dla zwiedzających była możliwość obejrzenia z bliska motocykla i radiowozu policyjnego, który miał uruchomione sygnały świetlne i dźwiękowe.

Dzieci spotkały się również z Komendantem Powiatowym Policji w Jaśle insp. Andrzejem Wędrychowiczem. Szef jasielskich policjantów na pamiątkę odwiedzin wręczył małym gościom odblaskowe naklejki i odblaski. Na pożegnanie dzieci otrzymały słodycze.

KPP Jasło

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl