czwartek, 10 listopad 2022 22:39

ZAKOŃCZYŁ SIĘ REMONT DROGI

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Za ponad 8,5 mln zł wyremontowano trzy kilometry drogi. W uroczystości przekazania jej do użytku wziął udział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Inwestycja w 95 procentach była dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Minister zwracał uwagę szczególnie na to, że inwestycje w infrastrukturę poprawiają bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Tak jest też w tym przypadku. Odnowiony odcinek poszerzono i zbudowano przy nim chodnik, a trasa - chociaż powiatowa - jest mocno obciążona ruchem. Prowadzi od drogi krajowej nr 28 przez Siepietnicę i Święcany w kierunku województwa małopolskiego. Wiele osób wykorzystuje ją jako dojazd do autostrady.

Minister podkreślał też bardzo dobrą współpracę z powiatem jasielskim, a starosta Adam Pawluś dziękował za pomoc finansową. Jak mówił, bez rządowego wsparcia nie udałoby się inwestycji zrealizować w tak krótkim czasie.

W przyszłym roku ma być poprawiony kolejny kilometr tej trasy z mostem, który wymaga gruntownej przebudowy.

W ramach prac drogi te zostały doprowadzone do normatywnych parametrów, przede wszystkim poprzez poszerzenie jezdni do 6m i poboczy do 1m, budowę jednostronnego chodnika i usprawnienie systemu odwodnienia, w tym przebudowę przepustów dwóch obiektów mostowych w ciągu drogi 1828R.

Łączny koszt inwestycji drogowej wyniósł 8 595 425 zł, przy dofinansowaniu w wysokości 8 165 654 zł (95 %) z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz ze środków własnych Gminy Skołyszyn w wysokości 215 000 zł. Pozostałą kwotę pokryto ze środków Powiatu Jasielskiego.

W uroczystości udział wzięli Parlamentarzyści, w tym Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Senator RP Alicja Zając i Poseł na Sejm RP Maria Kurowska, Wicewojewoda Podkarpacki Radosław Wiatr, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Wojciech Zając, Samorządowcy na czele ze Starostą Jasielskim Adamem Pawlusiem, Wójtem Gminy Skołyszyn Bogusławem Kręciszem i Przewodniczącym Rady Gminy Dariuszem Łyszczarzem, Proboszcz Parafii Święcany ks. Marek Dyło, a także osoby zaangażowane w sprawny przebieg robót budowlanych oraz Mieszkańcy Gminy Skołyszyn.

fot. Janusz Jaracz, UGS
Polskie Radio Rzeszów

Ostatnio zmieniany czwartek, 10 listopad 2022 22:56

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl