wtorek, 06 wrzesień 2022 21:11

NOWY ROK SZKOLNY W SP2

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wrzesień to miesiąc cudownego babiego lata, kwitnących wrzosów, dojrzewających kasztanów i spotkań z przyjaciółmi ze szkolnej ławy po wakacyjnej rozłące. To początek nowej przygody, która dokładnie rozpoczyna się co roku 1 września. Za rogiem czeka nieznane.

Każdy z uczniów radośnie spieszących tego dnia do szkoły ma nadzieję, że będzie to, wbrew wszystkiemu, szczęśliwy i spełniony rok szkolny, który zakończy się pomyślnie za dziesięć miesięcy.

W czwartek, 1.09.2022 r. o godzinie 9.15 uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Osobnicy zainaugurowali nowy rok szkolny 2022/2023.

W tym roku uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy ósmej pod opieką pani Agnieszki Mijaś - Bara, opiekunki Samorządu Szkolnego. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie wszyscy zgromadzeni wysłuchali montażu słowno-muzycznego. Piosenkę wprowadzającą w nowy rok szkolny zaśpiewała uczennica Julia Brągiel.

Uczniowie przypomnieli również, iż 1 września 1939 roku, atakiem hitlerowskich Niemiec na polską placówkę na Westerplatte rozpoczęła się II wojna światowa. Była to najstraszniejsza wojna w historii Polski i całego świata, która pochłonęła ponad 50 milionów istnień ludzkich. Jednak w tych ciężkich czasach polska młodzież nie przerwała nauki, chociaż groziła im za to kara śmierci.

Po krótkiej części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor Elżbieta Ochwat. Zebrani z zainteresowaniem wysłuchali przemówienia Pani Dyrektor, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych, życzyła dobrych relacji oraz sukcesów w nowym roku szkolnym, jak również przekazała informacje na temat organizacji pracy szkoły w roku szkolnym 2022/2023. Po apelu wszyscy uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami.

Początek roku szkolnego jest momentem skupiającym w sobie wiele różnych oczekiwań nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców. Tak więc nauczycielom życzymy pozytywnej energii, uczniom sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności, natomiast rodzicom satysfakcjonującej ich współpracy ze szkołą.

(SP2)

Ostatnio zmieniany wtorek, 06 wrzesień 2022 21:17

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl