sobota, 11 listopad 2017 16:44

SPARTA MISTRZEM JESIENI!

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W kończącym rundę jesienną spotkaniu, pokonaliśmy Dragon Nowy Glinik wynikiem 0:4. Spotkanie z drużną Dragona było dla nas ważne m.in dlatego, że porażka mogłaby spowodować, że stracilibyśmy pozycję lidera na rzecz Czardasza Osieka Jasielskiego.

Obie drużyny były bojowo nastawione i mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. Wspomnienia z poprzednich spotkań w Nowym Gliniku, kiedy bardzo rzadko wracaliśmy z punktami dodatkowo motywowały nas i na boisko wychodziliśmy z myślą, że bez trzech punktów nie wracamy...

Pierwszą bramkę zdobyliśmy bardzo szybko, bo już w 2. minucie po wyrzucie z autu Sanickiego, obrona Glinika popełniła błąd i dała świetną okazję Danielowi Brąglowi, który dał prowadzenie naszej drużynie. Bardzo szybko mogliśmy podwyższyć wynik, lecz nie udało nam się wykorzystać kilku dogodnych sytuacji. Pod koniec pierwszej połowy zawodnik Dragona dopuścił się przewinienia, faulując Brągla w polu karnym. Niestety, potwierdził się przesąd, że zawodnik poszkodowany nie powinien podchodzić do "jedenastki" i strzał Daniela obronił bramkarz gospodarzy. Do przerwy prowadziliśmy 0:1. W drugiej połowie musieliśmy zwiększyć prowadzenie, aby być bardziej pewnymi na boisku, co udało się 10 minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania. Po wybiciu piłki spod naszej bramki, głową  do Brągla przedłużył Marcin Kulig. Daniel dokładnym strzałem na "dłuższy" słupek pokonał golkipera Dragona. W 76 minucie strzałem z okolicy 16 metra popisał się Przemek Ciemniewski - piłka odbiła się od lewego słupka i wpadła do bramki. Wynik trzy minuty przed końcem spotkania ustalił Marcin Kulig, który po otrzymaniu podania strzelał już do pustej bramki.

Zwycięstwo w tym spotkaniu sprawiło, że już nikt nie odbierze nam pozycji lidera tabeli i z 29-cioma punktami zostaliśmy mistrzami jesieni VI grupy klasy B! Pokazaliśmy, że nie bez podstaw znajdujemy się na tym miejscu - na 11 spotkań wygraliśmy 9 a zremisowaliśmy dwa. Nie przegraliśmy żadnego spotkania, co sprawia, że jesteśmy jedyną drużyną w okręgu, która z każdego ze swoich meczów wynosiła przynajmniej jeden punkt! Na początku sezonu wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę, że będziemy liczyć się w walce, lecz nikt raczej nie przewidział, że rundę zakończymy w takim stylu.

Po meczu wróciliśmy do szatni, gdzie świętowaliśmy zakończenie rudny jesiennej. Dziękujemy firmie SmakMięs Jasło oraz Damianowi Woźniakowi za ufundowanie kiełbasy na grilla oraz pizzerii This Is It za przekazanie pizzy dla naszych zawodników. Już kolejny rok firmy te wspierają nas poprzez przekazanie swoich produktów za co jeszcze raz dziękujemy i zachęcamy do skorzystania z ich usług.

Dziękujemy przede wszystkim zawodnikom, którzy zostawili dużo zdrowia i serca na boisku, wyniki potwierdzają, że z każdym rokiem robimy postępy i jeśli tylko będziemy tego chcieli, to mamy duże szanse na awans już w tym sezonie! Dziękujemy oczywiście trenerowi za włożoną pracę i zaangażowanie, które zaowocowało świetnymi wynikami. Kibicom dziękujemy za wspieranie chłopaków w meczach u siebie jak i wyjazdowych. Nie trudno zauważyć, że jest duża grupa kibiców, która jest na każdym meczu bez względu na miejsce, czas czy pogodę. Liczymy na Was również w przyszłym roku!

Nadszedł czas na odpoczynek, regenerację, wzmacnianie składu i już za niedługo wracamy do treningów i przygotowań przed rundą rewanżową!

 

Dragon Nowy Glinik 0:4 SPARTA Osobnica

  2' D. Brągiel, 55' D. Brągiel, 76' Ciemniewski, 87' M. Kulig

SPARTA: D. Ulaszek - D.Dybaś, Lazar, P. Kulig, K. Dybaś, Ciemniewski, Niemiec, P. Budziak, Sanicki (78' J. Kosiek), M. Kulig, D. Brągiel

DRAGON: Jasiński - Ryzner, D. Chochołek, Żebracki, Sanocki (55' R. Chochołek), Dubis, G. Chochołek, A. Garbacik, Wojtunik, Kowalczyk (15' Marek (80' G. Garbacik)), K. Chochołek

spartaosobnica.futbolowo.pl

Ostatnio zmieniany sobota, 11 listopad 2017 16:51

Galeria

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl