sobota, 10 luty 2018 23:21

KONKURS "RATOWNIK Z +" ROZSTRZYGNIĘTY!

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W środę 20 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Osobnicy odbył się konkurs wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej pn. „Ratownik z +”. Konkurs był jednym z elementów rządowego programu „Bezpieczna +” realizowanego w szkole od początku roku szkolnego.

Do rywalizacji o ten zaszczytny tytuł przystąpiło 15 uczniów – liderów programu, którzy wcześniej najlepiej rozwiązali test pisemny. Finał to już egzamin ustny składający się z 3 pytań opisowych oraz jednego praktycznego. Zestawy pytań zostały przygotowane w konsultacji z ratownikami Ochotniczej Straży Pożarnej w Osobnicy. Na finał konkursu przybyli: Prezes OSP Osobnica Pan Kazimierz Janiga, Pan mł. bryg. Piotr Surmacz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle – przewodniczący komisji konkursowej, Komendant OSP Osobnica Pan Grzegorz Dyl, Zastępca Komendanta Pan Adam Goleń, Druhowie OSP Osobnica Panowie Paweł Koczwara i Ireneusz Olbrych.

Wszystkich gości i uczestników konkursu powitał Dyrektor szkoły Pan Antoni Wydro, pokrótce przybliżając jednocześnie ideę programu oraz jego dotychczasowy przebieg. Organizację konkursu przedstawił Wicedyrektor szkoły Pan Marek Godlewski. Po ponad 2 godzinach zmagań konkursowych komisja ogłosiła wyniki, a jej przewodniczący Pan Piotr Surmacz stwierdził, że poziom przygotowania uczestników był wyrównany i bardzo wysoki.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Joanna Kendra,

II miejsce – Natalia Nowak,

III miejsce ex aequo – Patrycja Turek i Amelia Domagała.

Pozostali finaliści to: Ewelina Wątroba, Iwona Gawron, Klaudia Gorczyca, Sandra Wierdak, Gabriela Setlak, Justyna Wachel, Konrad Mazur, Andrzej Dybaś, Wojciech Marszałek, Kamil Nowak i Norbert Ziomek.

Zwyciężczynie otrzymały statuetki „Ratownik z +”, a wszyscy finaliści dyplomy, zestawy dresów i mundurów Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Po wręczeniu nagród Pan mł. bryg. Piotr Surmacz pogratulował wszystkim uczestnikom wiedzy i umiejętności praktycznych. Pan Dyrektor przekazał z kolei podziękowania dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Osobnicy za wsparcie w realizacji programu „Bezpieczna +”. Szczególne wyrazy wdzięczności skierował do Pana Prezesa Kazimierza Janigi dla wszystkich Strażaków – Ratowników OSP Osobnica, którzy przez ponad 2 miesiące pomagali w szkoleniu młodzieży, a byli to Druhowie: Paweł Koczwara, Adam Goleń, Grzegorz Dyl, Łukasz i Ireneusz Olbrych, Paweł Tuchowski, Łukasz Turek, Damian Woźniak, Mateusz Gawron, Dariusz Woźniak, Aureliusz Ulaszek.

Dzięki ich pracy oraz nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa udało się przeszkolić 34 liderów programu, a z nimi zorganizować i przeprowadzić szkolenia dla wszystkich uczniów szkoły, nauczycieli i pracowników szkoły oraz rodziców. Młodzież zaangażowała się poza tym w konkursy wiedzy o pierwszej pomocy i konkursy plastyczne. Dzięki zakupionym filmom nauczyciele wychowawcy mogli przeprowadzić lekcje wychowawcze o tematyce bezpieczeństwa na drodze, w szkole i w domu.

Sprzęt ćwiczeniowy i medyczny zakupiony w ramach programu będzie z pewnością dobrze wykorzystany w dalszych działaniach szkoły na rzecz bezpieczeństwa.

Marek Godlewski
SP1 Osobnica

Ostatnio zmieniany sobota, 10 luty 2018 23:27

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.