poniedziałek, 05 listopad 2018 12:08

SUKCES UCZNIÓW SP2 W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE CZYTELNICZYM

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dn. 08.03.2018 r. uczniowie naszej szkoły: Amelia Wątroba, Milosz Gomółka i Szymon Wróżek wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym ze znajomości lektury ,,Klechdy domowe", który odbył sie w SP w Opaciu.

W konkursie brało udział 15 uczniów ze szkół naszej gminy tj. SP w Trzcinicy, SP w Jareniówce, SP w Opaciu, SP nr 1 w Osobnicy oraz SP nr 2 w Osobnicy.

W konkursie, w pierwszym etapie dzieci z kl. I - III rozwiązywały test sprawdzający znajomość wybranych legend. W drugim etapie dopasowywały bohaterów do tytułu legendy. W trzecim etapie ich zadaniem było odgadnięcie tytułu legendy po samodzielnym przeczytaniu fragmentu utworu. Natomiast w czwartym etapie finaliści konkursu pisali krótkie wypracowanie na temat wybranej legendy.

Poziom konkursu był bardzo wysoki, a wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani. Jury miało niemały problem aby wyłonić laureatów.

Nasi  uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze. Amelia Wątroba i Szymon Wróżek zajęli ex aequo II miejsce, a Miłosz Gomółka wyróżnienie. Otrzymali w nagrodę dyplomy i książki. Biorąc udział w konkursie czytelniczym pokazali, że warto czytać książki, które uczą i bawią.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

SP2 Osobnica

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 listopad 2018 12:12

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.