Wydrukuj tę stronę
środa, 08 wrzesień 2021 10:53

NA PIELGRZYMIM SZLAKU

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniu 21 sierpnia br. pod przewodnictwem Ks. Przemysława Dudka około 50 osób wzięło udział w autokarowej pielgrzymce zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rozwoju Kultury w Osobnicy.

Na pielgrzymim szlaku znalazł się Zamość - miasto wpisane współcześnie na światową listę dziedzictwa UNESCO, które wzniósł kanclerz wielki koronny Jan Zamoyski. Tak w szczerym polu, z dala od głównych ośrodków Rzeczpospolitej powstała perła renesansu. Msza św. dziękczynna sprawowana przez Ks. Przewodnika w kościele św. Katarzyny, w którym od końca lat 30-tych XX wieku znajdują się relikwie, a ostatnio także piękna rzeźba św Andrzeja Boboli, Patrona Polski oraz pyszny obiad we wspólnym gronie zakończył pobyt w Zamościu. Ks. Przemkowi w przewodniczeniu Pielgrzymom towarzyszył Przewodnik z Zamościa, który profesjonalnie przybliżył wszystkie nawiedzane miejsca począwszy od Zamościa poprzez Radecznicę gdzie miało miejsce prawdopodobnie jedyne na świecie, uznane przez Kościół objawienie św. Antoniego, w uroczystość św. Stanisława BM 1664 r. po Górecko Kościelne słynące z objawienia się jakże bliskiej postaci nam Osobniczanom św. Stanisława BM oraz Krasnobród z pięknym sanktuarium i kapliczką pod którą znajduje się cudowne źródełko gdzie objawiła się Matka Boża Krasnobrodzka.

Warto spędzać czas w pięknych miejscach przesiąkniętych przeszłością, blisko przyrody nabierając sił na kolejne dni. Roztocze to piękna kraina zalesionych wzgórz i czystych rzek a przede wszystkim miejsca objawień Matki Bożej Krasnobrodzkiej, św. Stanisława BM i św. Antoniego, których nie można pominąć pielgrzymując po tych terenach. Pięknie dziękujemy Pielgrzymom, którzy zostawili swoje codzienne obowiązki i wybrali się na pielgrzymkę, Ks. Przemkowi za trud przewodniczenia, sprawowaną Mszę św., Ks, Proboszczowi Krzysztofowi i Ks. Prałatowi Czesławowi za ogromną przychylność, ogłaszanie i zachęcanie do wzięcia udziału w pielgrzymowaniu na ten niezbyt często odwiedzany przez naszych Parafian teren. Największą wdzięczność kierujemy w stronę Dobrego Boga za ofiarowany nam wspaniały sobotni dzień ze słoneczną pogodą.

Lucyna Wątroba

Ostatnio zmieniany środa, 08 wrzesień 2021 11:00

Galeria

Media

solaris

Najnowsze od solaris