SUKCES NASZYCH MŁODYCH SIATKAREK W FINALE GMINNYM MINISIATKÓWKI

Napisał
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
W górnym rzędzie od lewej: K. Mlicka, J. Bartuś, K. Kuchta, E. Wątroba, trener p. B. Mielech, E. Wątroba. W dolnym rzędzie od lewej: P. Mitrut, K. Turek, M. Ryznar, P. Fałat i K. Turek. W górnym rzędzie od lewej: K. Mlicka, J. Bartuś, K. Kuchta, E. Wątroba, trener p. B. Mielech, E. Wątroba. W dolnym rzędzie od lewej: P. Mitrut, K. Turek, M. Ryznar, P. Fałat i K. Turek.

Cztery szkoły z naszej gminy zgłosiły udział w turnieju minisiatkówki dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej: SP 1 Osobnica, SP 2 Osobnica, SP Szebnie i SP Trzcinica. Zawody odbyły się 7 marca 2014 r. w Zespole Szkół w Trzcinicy.

Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Po rozlosowaniu kolejności gier okazało się, że już pierwszy mecz zdecydował o zwycięstwie w turnieju i awansie na zawody powiatowe. Nasze dziewczęta zmierzyły się z drużyną SP Szebnie. Pierwsza czwórka przegrała swojego seta 7:15. Druga czwórka wygrała 15:2! W decydującym secie także wygrały nasze zawodniczki 15:13. To był prawdziwy mecz nerwów!

Nasza drużyna grała w tym dniu wspaniale i wygrała kolejne mecze z SP Trzcinica i SP 2 Osobnica. Zajęliśmy w turnieju pierwsze miejsce i awansowaliśmy do dalszych rozgrywek. Ostateczna kolejność: