Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
SPARTA Z PUCHAREM WÓJTA! spartaosobnica.futbolowo.pl

W upalne, niedzielne popołudnie wybraliśmy się do Szebni, aby wziąć udział w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Jasło.

Do walki oprócz naszego zespołu stanęły także drużyny Jasiołki Szebnie, Nieplanki Niepla oraz LKS'u Brzezówka, która zagrała gościnnie w zastępstwie za Wiosłokę Niegłowice.

Mecze rozgrywane były w systemie 2x25 minut. W wyniku losowania naszym przeciwnikiem została drużyna z Niepli. Wcześniej jednak odbył się mecz Jasiołka Szebnie - LKS Brzezówka...

Jasiołka Szebnie 1:2 LKS Brzezówka

1:0 Betlej

1:1 Ruszel

1:2 Ruszel

W drugim meczu turnieju stanęliśmy naprzeciwko Nieplanki Niepla. Spartę na prowadzenie wysunął niezawodny Daniel Brągiel, który zamknął dośrodkowanie z rzutu rożnego. W drugiej części spotkania, zwłaszcza w ostatnich 10 minutach inicjatywę zaczęli przejmować nasi rywale. Szansę na remis zniweczył Brągiel, który pokonał bramkarza przeciwników strzałem z rzutu wolnego z własnej połowy boiska.

SPARTA Osobnica 2:0 Nieplanka Niepla

1:0 Brągiel

2:0 Brągiel

Mecz o trzecie miejsce między przegranymi z pierwszych dwóch meczów obfitował w rzuty karne. Po faulu zawodnika Szebni, sędzia wskazał jedenastkę dla Niepli. Bramkarz obronił strzał, lecz zawodnik Nieplanki zdołał naprawić swój błąd i dobitką dał prowadzenie swojej drużynie. W drugiej połowie sędzia podyktował kolejny rzut karny - tym razem dla przeciwnej drużyny. Niestety zawodnik gospodarzy nie zdołał wyrównać wyniku. Kilka minut później przewinienia dopuścił się bramkarz Niepli i mieliśmy już trzeci karny w tym meczu. Jak się później okazało - drugi niecelny. Wkrótce do wyrównania doprowadziła drużyna Jasiołki. Wydawało się, że przed nami seria rzutów karnych, jednak kilka minut przed końcem spotkania wynik ustala zawodnik gospodarzy, zamykając dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Jasiołka Szebnie 2:1 Nieplanka Niepla

0:1 Bronowicz

1:1 Piękoś

2:1 Majsiak

Nadszedł czas na finał turnieju. Naprzeciwko nas stanęła C-klasowa LKS Brzezówka, która niespodziewanie pokonała gospodarzy. Do meczu stanęliśmy zmotywowani, chętni do pokazania się z jak najlepszej strony. Kilka niepotrzebnych błędów dało przeciwnikom szanse do wyjścia na prowadzenie, lecz jednak to my kontrolowaliśmy grę przez większość spotkania. Udało nam się stworzyć sporo dogodnych sytuacji, lecz ani Marcin Kulig, ani Damian Wickowski czy Daniel Brągiel nie zdołali zamienić ich na bramkę. W końcu to Wickowskiemu udało się pięknym strzałem z woleja wyprowadzić Spartę na prowadzenie. W drugiej połowie kilkukrotnie marnowaliśmy kolejne dogodne sytuacje. W końcu jedną z takich sytuacji wykorzystał Brągiel, który ze spokojem pokazał swoją wyższość nad bramkarzem Brzezówki, ustalając wynik spotkania na 2:0. Puchar Wójta Gminy Jasło wędruje do Osobnicy!

SPARTA Osobnica 2:0 LKS Brzezówka