wtorek, 25 luty 2014 18:01

II POWIATOWY DRUŻYNOWY TURNIEJ WARCABÓW 100–POLOWYCH ROZEGRANY

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rywalizacja drużyn z Powiatu Jasielskiego w warcabach 100-polowych zakończona. Turniej rozegrano we wtorek, 25 lutego w Zespole Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle.

Drużynowy turniej warcabowy adresowany jest do młodzieży gimnazjalnej z terenu Powiatu Jasielskiego. W tym roku odbyła się druga edycja turnieju, nad którym patronat honorowy objął Starosta Jasielski.

W turnieju, który zorganizowano po raz drugi, wzięło udział dziewięć drużyn. Gimnazjum w Cieklinie zdeklasowało przeciwników zajmując pierwsze i trzecie miejsce. Drugie miejsce zdobyła drużyna z Dębowca.

Ideą turnieju była m.in. popularyzacja gry w warcaby 100-polowe. - Warcaby to nie tylko sport, ale rodzaj sztuki. W warcabach można wykonać mnóstwo pięknych kombinacji, można opracować wspaniałe plany strategiczne i realizować je w czasie gry. Można połączyć grę strategiczną z taktyką, co jest bardzo trudną sztuką, ale to przynosi wiele zadowolenia graczom - powiedział do uczestników turnieju Wicestarosta Jasielski Franciszek Miśkowicz.

Najlepsi zawodnicy turnieju otrzymali nagrody, a wszystkie drużyny biorące udział w turnieju pamiątkowe dyplomy.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Ostatnio zmieniany wtorek, 25 luty 2014 18:12

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.