sobota, 31 styczeń 2015 10:04

10 PYTAŃ DO PREZESA „SPARTY”

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Przedstawiamy odpowiedzi prezesa klubu sportowego LKS "SPARTA" Osobnica na pytania, które otrzymaliśmy od naszego czytelnika.

1. Na jakiej zasadzie będzie funkcjonować klub w nowym sezonie?

Klub będzie funkcjonował tak, jak działał dotychczas. Jeśli chodzi o formę prawną, to jesteśmy stowarzyszeniem zarejestrowanym w KRS. Jeśli chodzi o inne... Będziemy pracować nad rozwojem klubu, trenować, grać i wygrywać.

2. Jak będą dysponowane środki finansowe (na co i ile)?

Środki finansowe będą dysponowane tak, jak do tej pory. Nasz roczny budżet nie został powiększony, lecz jeszcze bardziej się skurczył. Nie możemy mieć jednak o to do nikogo pretensji, ponieważ jeszcze do niedawna klub był w słabej pozycji, o czym każdy chyba doskonale wie. Budżet pokryje oczywiście ubezpieczenie i badania lekarskie dla zawodników, opłaty członkowskie, utrzymanie stadionu, zakup sprzętu, wynagrodzenie dla sędziów, transport zawodników i inne. Z tego, co udało nam się ustalić, będzie to kwota w okolicach 18000 zł.

3. Sponsor (kto?), wiemy ze w Osobnicy znalazło by się parę osób, które mogłyby wspomóc klub, np. Stal met, Metalnaft, Calvados. Może właściciele sklepów by wspomogli jakąś darowizną: Centrum, MPM, Groszek, Centrum rolnicze lub tez jakaś firma z okolic Jasła.

Oczywiście oprócz dotacji przyznawanej przez Gminę Jasło, są też możliwości sponsorowania drużyny przez prywatne osoby czy firmy. Nie oczekujmy jednak, że od razu znajdą się osoby gotowe wspierać klub, patrząc chociażby na jego kondycję. Myślę, że w przyszłości na pewno podjęte zostaną działania w celu pozyskania wsparcia od prywatnych firm z naszej okolicy. Najpierw jednak uporządkujmy własne podwórko, pokażmy, że także i my dajemy coś od siebie i nam zależy. Wtedy dopiero możemy ubiegać się o zaangażowanie ze strony lokalnych przedsiębiorców. Przypominam, że każdy ma możliwość wspierania naszego klubu poprzez chociażby wszelkiego rodzaju darowizny lub przekazanie nam 1% swojego podatku.

4. Czy obiekt klubu (stadion i otoczenie) będzie jakoś zmodernizowany?

Jako zarząd klubu operujemy budżetem, który zostanie nam przyznany przez gminę w celu upowszechniania i rozwoju sportu. Sprawy modernizacji obiektu oprócz nas, pozostają także w gestii np. naszego sołtysa czy radnych. Na pewno w przyszłości będziemy starali się o przyznanie środków na modernizację naszego obiektu. Są to jednak odległe plany i wymagają nie tylko naszego zaangażowania, lecz także osób pełniących funkcje publiczne, reprezentujących naszą miejscowość.

5. Kadra piłkarska - skład oraz ewentualne wzmocnienia drużyny.

Jak dobrze wszyscy wiemy, drużyna seniorska już przed wycofaniem jej z rozgrywek miała problemy ze skompletowaniem składu. Mamy jeszcze sporo czasu, aby zebrać stałą ekipę, zacząć treningi oraz mecze kontrolne. Duża część zawodników, którzy do tej pory grali w naszych barwach zapowiedziała swój powrót do "Sparty". Wcześniej mamy jeszcze drużynę trampkarzy, która w kwietniu zaczyna rundę wiosenną i to na niej się skupimy.

6. Kto obejmie posadę trenera?

Stanowisko trenera nie jest jeszcze obsadzone, mamy kilku kandydatów, którzy naszym zdaniem byliby odpowiedni do pełnienia tej funkcji. Sprawa trenera dla drużyny młodzieżowej będzie omawiana na najbliższym zebraniu zarządu.

7. Czy będą istniały drużyny młodzieżowe?

Obecnie istnieje drużyna trampkarzy i na pewno będzie ona działała w przyszłym sezonie. Czas pokaże, czy będzie w ogóle potrzeba i sens tworzenia drugiej drużyny młodzieżowej.

8. Czy szkoła udostępni hale do treningów klubu w okresie zimowym (oczywiście bezpłatnie)?

Ze wstępnych ustaleń wiemy, że szkoła bardzo chętnie udostępni halę dla naszego klubu. Czy to będzie bezpłatne? Dowiemy się podpisując umowę.

9. Dojazdy na mecze wyjazdowe (czym)?

Drużyna trampkarzy będzie dojeżdżała na mecze autobusem, czyli tak, jak do tej pory. Z seniorami ustalimy, co będzie dla nas bardziej opłacalne: wynajem transportu czy dojazd własnymi środkami.

10. Nie mieszamy klubu z parafią?

Nie rozumiem pytania. Jeśli to "mieszanie" mogłoby przyczynić się do rozwoju klubu, to nie widzę problemu.

 

Dziękujemy za odpowiedzi na pytania.

Ostatnio zmieniany sobota, 31 styczeń 2015 10:18

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.