piątek, 13 czerwiec 2014 16:03

W SOBOTĘ OTWARCIE BASENU – WSTĘP WOLNY

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W najbliższą sobotę 14 czerwca, o godz. 12.30 odbędzie się uroczyste otwarcie basenu. Wartość inwestycji wyniosła 4,1 mln zł, przy dofinansowaniu 3,2 mln zł.

Główne prace polegały na odbudowie i modernizacji basenu otwartego i dwóch brodzików dla dzieci. Zmianie uległa także technologia uzdatniania wody, która uwzględnia nowoczesne rozwiązania. Dodatkowo zamontowano dwie zjeżdżalnie i zabawki wodne (grota sztucznej fali i grzybek wodny). Obiekt został również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych między innymi poprzez zamontowanie windy przy basenie, która umożliwia bezpieczny i bezpośredni dostęp do wody.

W ramach inwestycji przebudowany został również teren wokół basenu. Dotychczasowe chodniki z płyt, zyskały nową nawierzchnię z kostki brukowej. Wzdłuż nowych alejek zamontowane zostały ławki oraz kosze na śmieci. Nowy wizerunek otrzymały także istniejące boiska do gry w piłkę plażową.

Środki na realizację zadania „Odbudowa obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle” pozyskała Miasto Jasło. Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 - 2013.

UMJ

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.