środa, 11 czerwiec 2014 18:14

NAJNOWSZE ZDOBYCZE TECHNIKI W JAŚLE

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jasielski Dom Kultury zaprasza na „Festiwal Nauki w Jaśle”, organizowany w dniach 17 – 18 czerwca br. W tym czasie prowadzone będę ciekawe eksperymenty, odbędą się niecodzienne pokazy.

Odwiedzający JDK mogli zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami techniki i z nich skorzystać. Będzie można sterować samolotem, korzystając z symulatorów lotu, dokonać pomiaru mocy kończyn dolnych (tzw. test Wingate’a), zdiagnozować zmiany tętna podczas wysiłku. W ramach Festiwalu Nauki w Jaśle odbędą się również pokazy: pojazdu buggy i projektowania 3D, prezentacja działania okularów symulujących stan po upojeniu alkoholowym, zmniejszających koordynację wzrokowo – ruchową i ograniczających zdolności motoryczne. Na kolejnym stanowisku będzie można poczuć przez chwilę, jak to jest mieć 70 lat i więcej, na innym obserwować słońce przy użyciu teleskopu Coronado.

Na zakończenie tegorocznego Festiwalu Nauki w Jaśle, w ramach „Wybuchowej Kuchni Molekularnej” przeprowadzone zostaną eksperymenty edukacyjne oraz kulinarne - show.

Festiwal Nauki w Jaśle adresowany jest zarówno do uczniów wszystkich szczebli edukacji, jak również dorosłych. Jego celem jest zaprezentowanie doświadczeń i eksperymentów naukowych w interesujący sposób. - To nie tylko atrakcyjna forma spędzenia czasu, ale udowodnienie, że żmudne badania naukowe można zaprezentować w sposób widowiskowy. Dzięki temu nauka doskonale łączy się z zabawą i każdy chociaż na chwilę może stać się szalonym naukowcem, zamkniętym w laboratorium – mówi Janusz Szewczyk, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury.

Festiwal Nauki i techniki w Jaśle realizowany w ramach projektu pn. „Jasielska Strefa Usług Publicznych” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego „Pomoc Techniczna 2007 – 2013”. Jednym z celów tego projektu jest podniesienie jakości usług publicznych w dziedzinie kultury, zdrowia oraz edukacji.

Katarzyna Pacwa

UG Skołyszyn

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.