Wydrukuj tę stronę
sobota, 02 maj 2020 17:00

SPRZEDAŻ PISKLĄT 1-DNIOWYCH KACZEK I GĘSI

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale wraz z instytutem Zootechniki PIB ZD Kołuda Wielka podejmuje organizację sprzedaży dla podkarpackich rolników piskląt 1 dniowych kaczek i gęsi. Pisklęta pochodzą z najlepszej hodowli zasobów genetycznych ZD Dworzyska Instytutu Zootechniki w Krakowie.

Cechy drobiu ze stad rezerwowych i zachowawczych to przede wszystkim: odporność na choroby, lepsza jakość jaja i duża płodność, długowieczność, zdolności adaptacyjne do gorszych warunków środowiskowych, zdolność do wykorzystania mniej wartościowej paszy, mniejsza płochliwość, dobre umięśnienie i małe otłuszczenie tuszek oraz dobra jakość pierza. Z u wagi na drobno włóknistość mięsa, dużą zawartość w nim kwasów tłuszczowych nienasyconych, a małą zawartość cholesterolu i trójglicerydów, tuszki tych ptaków spełniają wymogi stawiane żywności ekologicznej. Kaczki i gęsi ze stad zachowawczych odgrywają również znaczącą rolę w samozaopatrzeniu mieszkańców wsi oraz mogą zostać wykorzystane w rozwijającej się agroturystyce w kategoriach markowego produktu regionalnego lub stanowić element folkloru wsi.

Chęć zakupu należy zgłosić do Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Jaśle tel. 13 44 628 54

Warunki zakupu:

  • Zamówienie minimum 10 sztuk piskląt

Punkty odbioru piskląt: Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale lub Powiatowe Zespoły Doradztwa Rolniczego

Planowane terminy sprzedaży: każdy czwartek w godzinach popołudniowych (terminy ustalone w zależności od ilości zamówień).

Do pobrania: <<<Ceny i opis>>>

Informacja: Marola Kranc - Gminny Punkt Doradztwa Rolniczego w Kołaczycach

Ostatnio zmieniany sobota, 02 maj 2020 17:14

Media

Najnowsze od solaris