czwartek, 19 czerwiec 2014 00:15

WARSZTATY GITAROWE W SZEBNIACH

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Roman Jarzmik, muzyk, gitarzysta, instruktor gitary, prowadzi również młode zespoły instrumentalno-wokalne. Jest magistrem sztuki i byłym absolwentem Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Obecnie związany z Krakowską Sceną Muzyczną. Mieszka i pracuje w Krakowie. Podczas studiów uczęszczał na zajęcia indywidualne z gitary w klasie Damiana Kurasza (jednego z najlepszych europejskich gitarzystów młodego pokolenia).

Warsztaty gitarowe są skierowane do wszystkich osób zainteresowanych nauką gry na gitarze. Zarówno do tych, które jeszcze nie zaczęły jak i do tych, które już rozpoczęły swoją przygodę z tym właśnie instrumentem.

Uczestnicy warsztatów zapoznają się z tabulaturą, budową akordów barré. Dowiedzą się jak prawidłowo pod względem technicznym grać na gitarze. Poznają też różne techniki artykulacyjne (wydobycia dźwięku). Poznają również niektóre zagadnienia z teorii muzyki. Między innymi co to jest ligatura, fermata jaka jest różnica między skalą, gamą i tonacją, itp.

Warsztaty dają przyszłym gitarzystom teoretyczne i praktyczne podstawy do tego by świadomie i bez niepotrzebnych błędów (nawyków) mogli samodzielnie rozwijać swoje umiejętności związane z nauką gry na gitarze.

Podczas warsztatów przyszli gitarzyści będą mieli możliwość porad i konsultacji jak również wspólnych ćwiczeń.

• w warsztatach mogą uczestniczyć uczniowie w wieku 9 - 16 lat

• posiadanie własnego instrumentu nie jest koniecznym warunkiem uczestnictwa w warsztatach (jeżeli ktoś posiada własny instrument /gitarę/ koniecznie musi go przynieść)

• rzeczy, które warto ze sobą przynieść:

- ołówek

- gumka do mazania

Wszystkich chętnych do rozpoczęcia swojej przygody z gitarą, jaki i tych,

którzy już ją zaczęli i chcieliby kontynuować z większym zasobem wiedzy,

Serdecznie zapraszam!

Roman Jarzmik

UG Jasło

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.