środa, 12 luty 2020 13:16

JASEŁKA 2019 W SP1

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniu 20 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Osobnicy odbyły się jasełka i wigilie klasowe.

Aby wprowadzić wszystkich w tajemniczy klimat świąteczny obejrzeliśmy spektakl zatytułowany „Muzyka Bożego Narodzenia” przygotowany przez naszych uczniów w oparciu o scenariusz pana Marcina Kobierskiego, aktora teatru „Bagatela” z Krakowa.

Naszym jasełkom towarzyszyła radość wyrażona śpiewem, muzyką i słowem. Na scenie obowiązkowo pojawiły się osoby, które znamy ze scen biblijnych: Maryja, Józef, Herod, Trzej Królowie, pasterze i inne postacie towarzyszące narodzinom Jezusa. Udało się połączyć talent, zapał i entuzjazm tych najmłodszych i najstarszych, co jest cennym doświadczeniem zwłaszcza dla dzieci.

W jasełkach wystąpili: Gabrysia Wyroba, Julka Pyznar, Emilka Jędryczka, Kacper Krowicki, Julka Owczarska, Dominik Dybaś, Patryk Jarecki, Norbert Szurek, Karolina Górska, Klaudia Koczwara, Igor Sendra, Maja Kuchta, Kamila Forystek, Sebastian Kapanowski, Szczepan Kuchta, Marcin Piróg, Klaudia Mazur, Weronika Szczerba, Jakub Gliwa, Zuzia Kostal, Sebastian Dybaś, Natalia Paluch, Natalia Gondek, Nikola Bigos, Kacper Bara, Martyna Gierut,

Kolędy wykonali uczniowie klasy III przygotowani przez panią Małgorzatę Solską oraz uczniowie klasy VII przygotowani przez pana Grzegorza Łąckiego.

Indywidualnie kolędy i pastorałki zaśpiewali Antosia Czech z klasy III i Nikola Bigos z klasy VII.

Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń Pana Dyrektora Antoniego Wydro i w bożonarodzeniowych nastrojach rozeszli się do klas, w których odbyły się spotkania wigilijne.

„Maleńki Jezu zostań tu.
Zamieszkaj w każdym z nas.
Niech w naszych sercach żyje Bóg.
Na zawsze w każdy czas”

SP1 Osobnica

Ostatnio zmieniany środa, 12 luty 2020 13:22

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.